Brezilya'daki büyük ticari bankalardan biri, kripto döviz hesabının banka ile kapatılmasını önleyen bir anlaşmaya uymayı reddetti.

Brezilya

Brezilya'daki büyük ticari bankalardan biri, kripto döviz hesabının banka ile kapatılmasını önleyen bir anlaşmaya uymayı reddetti.

Brezilya'daki ticari banka Banco Bradesco, bankanın kripto borsalarının hesaplarını kapatmasını engelleyen herhangi bir anlaşmaya uymayı reddetti. Güney Amerika ülkesindeki büyük ticari bankalardan birinin bu kararı, kripto borsalarıyla bağları kesmeyi planladıklarını ima edebilir.

Bankaların Hizmetleri Kripto Borsalarından Para Çekmelerine İzin Veriyor

Aralık 2019'da Brezilya’nın Ekonomik Savunma İdare Konseyi (CADE), bankaların kripto borsalarından hizmet almasının yasadışı olmadığına karar verdi. Brezilya Kripto Para Birimleri ve Blockchain Birliği (ABCD) bu kararı “karanlık, çelişkiler ve ihmaller” ile dolu olduğunu söyleyerek eleştirdi.

Şili'deki Banka, Kripto Borsası Chilebit'in Desteğini Kaldırdı.

 Şili'deki Banco de Crédito e Inversiones, ülkenin ilk kripto borsası Chilebit'in hesaplarını kapatmak için harekete geçti. Bankalar, Aralık 2019'da borsaya işlemlerini tamamlamak için 15 gün olduğunu belirten resmi bir mektup göndermişti. Banka kararı için herhangi bir gerekçe göstermedi. Avrupa'daki kripto borsaları da yaklaşmakta olan AML düzenlemeleri bankaların müşterilerinden daha fazla veri toplamasını gerektirdiğinden, düzenleyici sıkıntılarla karşı karşıya.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ