Brezilya'nın en büyük Bitcoin borsası olan Mercado Bitcoin, tüm Güney Amerika'da genişleme planlarını duyurdu.

Brezilya

Brezilya'nın en büyük Bitcoin borsası olan Mercado Bitcoin, tüm Güney Amerika'da genişleme planlarını duyurdu.

İcra başkanı Reinaldo Rabelo, Şili, Meksika ve Arjantin'i ilk olarak genişleyeceği yargı bölgeleri arasına koydu ve bu ülkelerdeki “düzenleyici kültürü” Brezilya'nınkiyle karşılaştırdı.

Meksika şu anda eşler arası Bitcoin ticaret hacmine göre dördüncü en büyük Latin Amerika ülkesi, Şili beşinci ve Arjantin yedinci sırada.

Güçlü P2P ticaret hacmi, yerel traderlardan merkezi platformlar tarafından karşılanmayan önemli bir talep olduğunu gösteriyor.

Mercado Bitcoin yaklaşık 38 milyon dolar topladı

Latin Amerika'daki erişimini genişletme duyurusu, Mercado Bitcoin'in Parallax Ventures, Evora Fund ve Banco Plural dahil olmak üzere risk sermayesi şirketlerinden yaklaşık 38 milyon dolar topladığını gören bir yatırım turunun haberi ile birlikte geliyor.

Kripto borsası, kurumsal yatırımcılara hitap etmek için düzenlenmiş emanetçi Bitrust'a yatırım yapmak için fonların bir kısmını kullanacak.

Borsa, müşterilerin kripto varlıklarını, oyun koleksiyonlarını ve diğer dijital varlıkları depolamasına olanak tanıyan dijital cüzdan Meubank'a da yatırım yapacak.

"Dünyanın en büyük beş dijital borsasından biri olmak istiyoruz"

Ekosistemi konsolide edildikten sonra Mercado Bitcoin, dünya çapında en iyi borsalardan biri olmayı hedefliyor ve CEO Rabelo, “Brezilya'da kripto ekosistemini geliştirmek ve Amerika Birleşik Devletleri kadar gelişmiş bir pazar yaratmak istiyoruz. Bunu yapmak için dünyadaki en büyük beş dijital borsadan biri olmak istiyoruz. Uzun vadeli amacımız, finans piyasası için blockchain, akıllı sözleşmeler ve kripto varlıklarına dayalı yeni bir altyapının inşasına katılmak" diyor.

Kripto borsasının kullanıcı tabanı, son iki yılda yaklaşık olarak bir milyondan 2,2 milyona iki katına çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ