Nubank, güvenli ve sorunsuz işlemlere izin vermek için bir blockchain altyapı sağlayıcısı olan Paxos ile işbirliği yaptı.

Brezilya

Nubank, güvenli ve sorunsuz işlemlere izin vermek için bir blockchain altyapı sağlayıcısı olan Paxos ile işbirliği yaptı. Yeni ticaret özelliğinin bu Mayıs ayında başlaması bekleniyor.

Piyasa değerine göre Brezilya'nın en büyük dijital bankası olan Nubank, Çarşamba günü kripto ticareti hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu. Paxos'un bir blog makalesine göre, Nubank kullanıcıları kripto satın alma, tutma ve satma yeteneklerine erişebilecekler.

Hareket, özellikle Güney Amerika bloğunda, şirketin dijital bankacılıktaki otoritesini damgalıyor. Halka açık bir şirket olmasının yanı sıra neobank, Warren Buffett'in Berkshire Hathaway'i tarafından destekleniyor.

Özellikle, Buffett'in Berkshire Hathaway'i Şubat ayında 1 milyar dolar değerinde Nubank hissesi satın aldı.Nubank CEO'su ve kurucu ortağı David Vélez yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Latin Amerika'da, yakından takip ettiğimiz ve bölge üzerinde dönüştürücü bir etkisi olacağına inandığımız kriptonun büyüyen bir trend olduğuna şüphe yok. Yine de, müşteriler ya bu yeni pazara girmek için kendilerini güvende hissetmek için yeterli bilgiye sahip olmadıklarından ya da sadece karmaşık deneyimler yüzünden hüsrana uğradıklarından, ticaret deneyimi hala çok niş.

Özellikle Paxos, güvenli ve sorunsuz işlemler sağlayan bir blok zinciri altyapı sağlayıcısıdır. Paxos'un PayPal, Interactive Brokers, Mercado Libre ve Mastercard için blockchain altyapı sağlayıcısı olduğunu belirtmekte fayda var.

Nubank'ın kripto piyasasına girişi stratejiktir ve bölgede daha fazla benimsenmesini teşvik edecektir. Nubank platformunu kullanan müşteriler bu Mayıs ayında Bitcoin ve Ethereum ticareti yapabilecekler.

Nubank ve Kripto Piyasası

Nubank, 50 milyondan fazla kullanıcısı olduğu söylenen Brezilya pazarında önemli bir oyuncu. Paxos yaptığı açıklamada Nubank'ın bu hareketini övdü.

50 milyon Brezilyalının daha Nubank platformu aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum'a sorunsuz erişime sahip olacağından heyecan duyuyoruz.

Kripto piyasası düşüş eğiliminde olsa da kurumsal yatırımcılar büyük ilgi gösterdi. Ayrıca, kurumsal yatırımcılar son iki yıldır kripto benimseme konusunda ön saflarda yer alıyor. Paxos kaydetti;

Tüketicilerin zaten güvendiği güvenilir markalar ve platformlarla çalışarak kriptonun benimsenmesini hızlandırıyoruz. Bugün daha fazla insan, daha önce erişilemeyen hızlı, güvenli ve şeffaf bir bankacılık sistemine erişebiliyor. Yüz milyonlarca insanı daha kapsayıcı bir finansal sisteme yaklaştırmaktan ve bunu mümkün kılmak için Nubank ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz.

Nubank kripto ticareti yapmasa da kripto dostu uygulamaları her zaman olmuştur. Şirket, kripto ile ilgili hizmetler sundu, ancak şimdi Paxos tarafından destekleniyor.

Nubank, büyüyen kripto meraklılarına dokunmak isteyen Brezilya'dan diğer kurumsal yatırımcılara katılıyor. Güney Amerika sınır ötesi pazarının Ripple dahil çok sayıda Fintech şirketini çektiğini belirtmekte fayda var.

Ayrıca, Güney Amerika bloğu, üyelerinden El Salvador'un Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul etmesini sağlayan ilk blok oldu. Sonuç olarak, Brezilyalı milletvekilleri kripto endüstrisini düzenlemeye hevesli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ