Bu yazımızda sizlere Bridge Oracle (BRG) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Bridge Oracle (BRG) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para BRG Coin

Bu yazımızda sizlere Bridge Oracle (BRG) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Bridge Oracle (BRG) Nedir?

Bir Chainlink alternatifi olan ve merkezi olmayan, yüksek performanslı ve ölçeklenebilir Tron ana ağında ilk olan Bridge Oracle, 11 Mart'ta piyasaya sürüldükten sonra yayında.

Tron blok zincirinde kritik bir bağlantı turbo hızlandırma olayları sağlamayı amaçlayan açık kaynaklı çözüm, ilk kez Tron tabanlı dApp'lara ve akıllı sözleşmelere harici, incelenmiş, güvenilir ve sızmaya karşı korumalı veriler sağlayacaktır.

Bu fikir, 2019'un 4. çeyreğinde ilk kez tasarlandıktan bir yıl sonra gelen, Bridge Oracle için bir kilometre taşıdır.

Projeler, verileri çeşitli API'ler ve XML, JSON ve HTML gibi ayrıştırma yardımcıları aracılığıyla ayıklayacağı için bu mümkün olacaktır. Ödeme TRX veya BRG - Bridge Oracle’ın yerel para birimi cinsinden yapılabilir.

Sızmaya karşı korumalı veriler için platform, çoklu provaların verilerin geçerliliğini ve gerçekliğini doğrulamasına da izin vereceğini söyledi.

Köprü Oracle’larının Türleri

Özellikle, Bridge Oracle'da üç kategori oracle olacaktır. İlki, genel bir API sözleşmesi yoluyla çıkarılabilen bir genel oracle sistemi olacaktır.

Bu modda, sözleşme, verilerin geçerliliğinin veya kanıtının son kullanıcı için önemli olmadığına dair dış verilerden "gereklilikleri ortadan kaldıracaktır".

İkincisi, özelleştirilebilir olan Enterprise oracle sistemidir. Bu, herkese açık olarak paylaşılamayan ayrıntılı verilere sahip kurumlara ve özel şirketlere sağlanan ilgili Enterprise API sözleşmesi aracılığıyla mümkündür. Ancak, bu veriler, Bridge Oracle bağlantısı aracılığıyla erişimi olan belirli şirketler tarafından kullanılabilir olacaktır. Tüm veri talepleri kaynak işletme tarafından özel olarak enjekte edilecektir.

Üçüncüsü, merkezi olmayan bir API sözleşmesi aracılığıyla kullanılabilen merkezi olmayan bir oracle sistemi, tam ademi merkezileştirmeyi amaçlayan platformlar için ayarlanır. Burada, Bridge tarafından sağlanan tamamen merkezi olmayan bir sistemden harici verileri alacaklardı.

Genel olarak, Bridge Oracle'a güvenen kullanıcılar farklı veri formları çekebilir. Bunlar, Wolfram sisteminden, URL'lerden, kuruluşlardan ve merkezi olmayan platformlardan gelenleri içerir.

DeFi Neden Merkezi Olmayan Bir Oracle: Ethereum'dan Dersler

Özellikle DeFi'de merkezi olmayan bir sistemin, istismarları önlemek için sağlam, sızmaya karşı korumalı ve güvenli bir fiyat kaynağı kaynağına sahip olması hayati önem taşımaktadır.

DeFi, şu anda Ethereum’un DeFi ekosisteminde milyarlarca dolar üzerinde oturuyor olsa da, 15 Mart itibariyle 38 milyar doların üzerinde olması duyarlı olabilir.

Bu, tek tek projeler güvenilir, sızmaya karşı korumalı harici platformlardan fiyat beslemeleri elde edemediğinde gerçekleşir.

Tek bir DEX'e güvenmek, özellikle DEX'in AMM tabanlı olması ve flaş havuzları aracılığıyla gerçekleştirilen engellere ve diğer gelişmiş istismarlara duyarlı olması durumunda felaket olabilir.

Bu nedenle, güçlü merkezi olmayan sistemlerin kullanılabilirliği, Tron'da düşük ücretli bir ortamda çalışan DeFi protokollerinin, operasyonlarında temel olan harici güvenilir verilere bağlanan güvenilir bir bağlantıdan yararlanabileceği anlamına gelir.

Protokol zaten küçük işletmeleri çözümleriyle Tron blok zinciri aracılığıyla entegre etmeyi hedeflediğini söyledi.

Bridge Oracle'ın sözcüsüne göre hedefleri, özellikle ürün geliştirme ile ilgili olanlar olmak üzere iş yapmanın maliyetini düşürmek ve hatta ortadan kaldırmaktır. Tron ağına katılmanın onlara büyümeleri için elverişli bir ortam sunduğunu da eklediler.

Bridge Oracle Yol Haritası

Bridge Oracle, 2021'de kurumsal oracle sistemlerini başlatmayı, çeşitli kaynaklardan veri almayı ve 2021'in ortalarında farklı sosyal medya platformlarıyla uyumluluk sağlamayı planlıyor.

Daha sonra, 2021'in sonlarında, 2022'de merkezi olmayan oracle sistemini başlatmadan önce, veri doğruluğu için çeşitli kanıtlar sağlayacaklar.

Şu anda BRG tokenı, PoloniDEX, DigiFinex, Changelly, JustSwap ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli Tron tabanlı DEX'ler ve DeFi protokollerinde işlem görmeye hazır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ