Bridgewater Associates'in kurucusu Ray Dailo, kripto para dünyasının lideri Bitcoin'e yatırım yapılmamasını tavsiye ediyor.

Bridgewater Associates Kurucusu Ray Dalio: Bitcoin’e Yatırım Yapmayın

Bridgewater Associates'in kurucusu Ray Dalio, Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nda konuşmtu. Konulmasında altını öven ve Bitcoin’i eleştiren Ray Dalio'ya göre, kripto para birimi para olarak hizmet etmek için çok spekülatif bir hal arz ediyor. Bitcoin'in 9.000 dolara mal olsa bile para olmadığını söyledi.

Ray Dalio, Bitcoin'in Altın Övgüsünü Eleştirdi.

Bridgewater Associates'in kurucusu Ray Dalio, paranın iki amacı olduğunu, bir değişim aracı ve bir servet deposu olduğunu ve bitcoin kimliğinin her ikisinde de etkili olmadığını söyledi. Dalio nakit parayı da eleştirdi. Paranın çöp olduğunu söyledi. Nakit çıkmazına işret etti. Hala nakit olarak çok para var. Ray'e göre, altın uzun vadeli yatırımcılar için en iyi seçimdir. Değerli metallerin çeşitlendirme amacıyla yatırım portföylerine dahil edilmesi gerektiği görüşündedir.

Bitcoin 8.500 Doların Üzerinde İşlem Görmeye Devam Ediyor

Yeni yıl şimdiye kadar önde gelen kripto para birimi için cömert oldu. Yazım sırasında bitcoin, 8.640 doların biraz üzerinde el değiştiriyor. Bitcoin ve diğer altcoinlerin fiyatları geçen hafta başında olumlu bir ivme kazandı. Bitcoin, kısa süre önce 9,184 dolardan işlem gördüğü için 9.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin için kısa vadeli tahmin, 9.000 dolarlık markayı bir kez daha test etmesi beklendiğinden olumlu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ