Brisbane

Avustralya yerel basının da çıkan haberlere göre Brisbane Havaalanı (BNE) yakında ilk kripto para kabul eden hava limanı terminali olacak. Hava limanı gözde kripto paralar Bitcoin, Ether ve Dash'ı kabul eden mağazaların yanı sıra kafeler ve restoranlar ile tüm hava limanı terminalini kripto paralar ile buluşturmak için yerel ve uluslararası şirketlerle birlikte çalışmaya devam ediyor.

Dijital para birimlerine geçiş, kripto yatırımcılarının sayısı arttıkça hava limanı için de mantıklı bir seçenek olacak. Stratejik Planlama ve Geliştirme Genel Müdürü Roel Hellemons'a göre:

"Dünyadaki pek çok insan kripto para birimlerine para yatırıyor ve bu kişilerin çoğu uluslararası seyahat ediyor, bu nedenle terminalimiz de dijital para birimi deneyimi sunmak mantıklı duruyor."

Hava limanın da, yolcuların kripto para satın alabileceği yada ödeme sistemi olarak kullanabileceği TravelbyBit ile ortak çalışacaklarını belirtiyor.

Bu inovasyon hareketi, Avustralya'nın diğer ülkelerdeki olumsuz bakış açılarına rağmen kripto para birimlerine ve dijital ödeme yöntemlerine karşı artan sıcaklığını ve benimsemişliğini sergiliyor. Çin'den gelen son yasağı ve Güney Kore'den gelen tehditlerle Avustralya politikasının açıklığı, kripto yatırımcıları hoş karşılar nitelikte bir değişiklik olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ