Bitcoin 2018

Kripto para girişimcisi Julian Hosp, Bitcoin'in hızlı yükselişinin henüz bitmediğini söylüyor. 

TenX'in kurucularından ve başkanlarından olan Hosp, Bitcoin'in  60.000$ seviyelerine geldiğini göreceğiz, ancak bunun yanı sıra Bitcoin'in 5000 $ 'lık bir değere çarptığını da göreceğiz" dedi. İnsanların sanal paraları harcamalarının daha kolaylaştırılması gerektiğini de ekledi.

Bu iki seviyeyi de göreceğiz fakat asıl soru hangisi önce gelecek?

Çok sayıdaki yüksek profilli eleştirmenler ve birkaç ulusal hükümet, kripto para birimlerine yatırım yapma konusundaki tehlikeler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardı. Bu kripto para birimlerinin, çökme ihtimalinin yüksek olduğunu hatırlattılar.

Hosp'un tahmini 45.000$ lık bir yükseliş trendine doğru gidildiği yönünde ve voltaliteninde çok fazla oluşu her an bir çöküş havasını yarattığınıda söylüyor. Fakat dünyanın en büyük kripto parası için bu durumların olabilmesinide normal karşılamakta.

Oldukça uçucu bir varlık

Aralık ayı ortasında 19.800$ gibi bir seviye ile tüm zamanların en yüksek rekor seviyesine ulaştıktan sonra geçen hafta Bitcoin fiyatlarında %40 lık bir düşüş yaşandı ve fiyatlar resmen çöktü. Kripto para birimi, değerinin neredeyse yarısını tek bir günde kaybetti ve zeminin bir kısmını kazanmak için 11.000$ altına kadar indi.

Coinbase'e göre Bitcoin Salı günü (26.12.2017) 15.185$ işlem görmekte. Hosp, "Piyasada olan uzmanlar için, bu durum aslında bir hoşgeldiniz etkisi" diyor.

Endüstrinin içerisindeki oyunculardan gelen yorumlarda son bir kaç ay içinde gördükleri "tehlikeli" değer artışı göz önüne alındığında, Kripto paranın fiyatının düşüreceğini zaten öngörmüşlerdi. Çünkü hiçbir değer sürekli çıkamaz aksine uzun soluklu 5000$ bandından beri bir çıkış içerisindeydi hiçbir düzeltme yapmadan bu seviyelere gelmesi
düşüşün derin olmasını sağladı.

"Bizim için bu düzeltme çok sağlıklıydı ve bazılarımız bu durumu biraz daha satın almak için kullandı, çünkü aniden tüm zamanların en yüksek seviyesinden bir anda  %40-45 oranında indirim yaptık" diye ekledi.

Hosp, Bitcoin fiyatlarının tekrar düşeceğinden emin olduğunu söyledi.

"Kesinlikle," dedi. "Şu anda düşünmüyorum, ama uzun vadede, biraz da yukarı doğru hareket edeceğiz, sonra aşağı ineceğiz" diye düşünüyorum.

Winter is Coming :)

Hosp, yaklaşık 20 yıl önce başlayan dotcom'a gösterilen ilginin şuan Bitcoin'e karşı gösterildiğini benzetti ve gelecekte dijital paraların konsolidasyonunun muhtemel olacağı konusunda uyarıda bulundu.

"Kripto kışının önümüzdeki birkaç ay içinde geleceğini sanmıyorum, ancak sanırım bir ila iki yıl aşağı bakarsak, piyasada büyük bir sıkıştırma olacak" dedi.
"Patlamaya devam edecek bir balon olmayacağını ve herkesin parasını kaybedeceğini düşünmüyorum, ancak tüm madeni paralar ve çok az miktarda veya değeri olan tüm varlıklar gelecektir."dedi.
"Para, yeni teknolojiye sahip ve insanlar tarafından kullanılmakta olan bu kripto dünyasına akacak" diye ekledi.

TenX projesi, dijital para birimlerini işlemler için daha kullanışlı kılmak için tasarlanmış bir cüzdan ve kart için ücret almakta. Hosp, kripto paraların uzun ömürlü olduğu düşüncelerini paylaşmadı, ancak piyasanın sıkıştırılmasıyla sayılarının düşeceğini söyledi.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ