BTC, modelin alt sınırlarında işlem görmeye devam ederken, Bitcoin'in stok akış modeli bir kez daha birden fazla kripto analistinin ve traderının kafasında.

BTC 30 bin Dolarlık Alanda Kalırsa Bitcoin S2F Modeli Geçersiz Olabilir

BTC, modelin alt sınırlarında işlem görmeye devam ederken, Bitcoin'in stok akış modeli bir kez daha birden fazla kripto analistinin ve traderının kafasında.

Bitcoin modeli

Modelin yaratıcısı PlanB bugün erken saatlerde bir Twitter yorumunda, Bitcoin'in Stok akış modelinin alt sınırlarını ilk kez test etmediğini belirtti. Bitcoin'in Mart 2020'deki korona virüsü kazası sırasında bu alanda işlem gördüğünü ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetmeye devam ettiğini açıkladı.

Kesin ifadesi, Bitcoin'in stok akış modelindeki mevcut konumunu gösteren bir grafiğin yanında aşağıda bulunabilir.

Bitcoin fiyatının stok akış modelinin alt sınırında olması benim için bile her zaman biraz tedirgin edicidir. Tutacak mı (S2F yayınladığımdaki Mart 2019 veya Mart 2020 Covid veya BTC'nin 10 bin dolarda takılıp kaldığı Eylül 2020 gibi) ve bu başka bir satın alma fırsatı mı? Yoksa S2F geçersiz mi olacak?

Stok akış modelinin zaten geçersiz olduğuna işaret eden başka bir Tweet'e yanıt olarak PlanB, henüz böyle olmadığını belirtti. PlanB'ye göre, model hala geçerliydi ancak Bitcoin birkaç ay daha 30 bin dolar fiyat aralığında işlem görmeye devam ederse geçersiz olabilir.

PlanB ayrıca, sapmayı garanti edecek yeterli faktör varsa tüm modellerin başarısızlığa meyilli olduğunu vurguladı.

Özetle, PlanB'nin Bitcoin stok akış modeli, Tesla'nın araçlar için BTC ödemelerini durdurmasının ve Çin'in kendi bölgelerinde BTC madenciliğini yasaklamasının getirdiği aşağı yönlü kripto ortamı tarafından bir kez daha test ediliyor.

Sonuç olarak, Bitcoin'in bir ayı piyasasına girip girmediğini yalnızca zaman gösterecek ve böylece BTC'nin Mart 2019'da ilk yayınlandığından bu yana fiyat hareketlerini tahmin etmede doğru olan stok akış modelini geçersiz kılacaktır.

İptal edilse de edilmese de, stok akış modeli, Pantera Capital'in CEO'su da dahil olmak üzere birçok kişi için faydalı bir araç olmuştur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ