Boğalar neden yıl sonuna doğru aniden aktif hale geliyor?

Bu 2019'un son hafta sonu olduğundan, kripto para piyasası yükselişe geçti. En büyük 10 kripto paranın çoğu, dünden beri oranı % 0.56 düşen Tezos (XTZ) hariç yeşil renkte.


Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), EOS (EOS) ve TRON (TRX) için önemli bilgiler aşağıda yer alıyor:

BTC / USD

Bitcoin fiyatı 2019 Yazından bu yana önemli ölçüde düşmüş olsa da, fiyatı yıl başından bu yana yaklaşık % 88 oranında arttı.

Dünün fiyat tahmini, Bitcoin 7.100 dolarlık markayı geçtiğinden ve beklenen 7.800 dolarlık markete doğru ilerlerken gerçekleşiyor. 4 saatlik grafiğine baktığımızda, BTC'nin bir sonraki hedefinin 7.600 $'lık yolunu temizlemek için en yakın direnç seviyesinde 7.300 $'dan kırılması gerekiyor.

Şu anda, bunun için tüm önkoşullar var. Hareketli Ortalama Yakınsama / Iraksama (MACD) göstergesi, çizgiler yukarı doğru hareket ederken yükseliş aşamasına girdi. Bu büyüme devam ederse, direnç alanı 6 Ocak'a kadar elde edilebilir.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 7.294 dolardan işlem görüyor.

BCH / USD

Oranı % 9 arttığı için Bitcoin Cash listemizden en büyük kazancı elde etti. 1 hatfalık zaman dilimine bakıldığında, BCH'nin büyümesi % 10'dan fazla arttı.

Bu yükselişe rağmen, bu yükseliş piyasasının başlangıcı olarak kabul edilemez. Fiyat yakında ayarlanmak üzere olduğu için bu bir pump hareketi gibi gözüküyor. Bu, BCH'nin şu anda aşırı satıldığını gösteren bağıl güç endeksi (RSI) ile doğrulanıyor. Bu bağlamda, en yakın bölge 195 $ ile 200 $ arasındaki konsolidasyon alanı.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin Cash 206.71 $ 'dan işlem görüyor.

LTC / USD

"Dijital gümüş", kripto para 39 $ seviyesinden geri döndüğü için son fiyat tahminimizi de doğruladı.

Litecoin, Bitcoin'den daha fazla yükseliş arıyor. Son 24 saatte oranı neredeyse % 6 arttı. Kısa vadeli analitik açıdan bakıldığında, yatırımcıların boğa için en yakın engel olan 42.50 $'lık dirence dikkat etmeleri gerekiyor. Ticaret hacmi endeksine göre, şu anda bir yükseliş kurulumu oluşturuluyor ve yukarıda belirtilen seviyeye kısa süre içinde ulaşılmak üzere.

Yazının yazıldığı sırada Litecoin 41.97 $ 'dan işlem görüyor.

EOS / USD

Geçen haftadan bu yana, EOS, Bitcoin Cash'ten sonra en hızlı büyüyen ikinci altcoin. Oranı % 6.76 arttı.


Yerel dibe 2,20 $'dan dokunduktan sonra, EOS mevcut yükseliş trendine girdi. Son 10 gün içinde, kripto para fiyat değeri olarak % 20'den fazla kazanç sağladı. En yakın fiyat tahminiyle ilgili olarak, yakında 2,60 $'a doğru olası bir düzeltme gözlemlenemez. Bu nedenle, alıcılar daha fazla pozisyon biriktirebilir.

Yazının yazıldığı sırada EOS 2.64 $ 'dan işlem görüyor.

TRX / USD

TRON listemizde an az artan kripto para. Dünden bu yana oranı yaklaşık % 2 arttı.

Günlük grafiğe bakıldığında, TRX ne yukarı ne de aşağı sinyaller göstermiyor. Sırasıyla, daha olası senaryo sarı koridorda 0.1250 $ ile 0.1350 $ arasında yatay bir eğilime giriyor. MACD göstergesi de bu nötr ruh halini doğruluyor.

Yazının yazıldığı sırada TRX 0.01341 $ 'dan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ