Yükseliş eğilimi henüz başladı mı, başlamadı mı?

Başka bir çalışma haftasının başlamasıyla, kripto para birimi piyasası ne yükseliş ne de düşüş bölgelerinde yer almamakta. Kripto paraların çoğu yeşil renkte olup, Tezos (XTZ) dünden bu yana en büyük kazancı (neredeyse% 8) almakta. Ayrıca, bu, Cardano'yu (ADA) ilk 10’un dışarısına itmiş durumda.


İşte Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) için temel veriler. 

BTC / USD

BTC oranı yavaş ancak kesin bir şekilde yukarı doğru hareket ediyor. Geçen haftadan bu yana, önde gelen kripto para birimi % 2.81 kazanç elde etti.

4 saatlik grafiğe baktığımızda, BTC fiyatı 7.500 $ seviyesinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Kripto paranın fiyatı 7.000 $ 'ın altına düştüğünden beri, BTC'nin fiyatı % 20 arttı.

Kısa vadeli senaryo BTC'nin yakında 7,800 dolar direnç seviyesine ulaşması nedeniyle yükselişini sürdürüyor. Bu hafta bu seviyeye ulaşabilir.

Yazının yazıldığı sırada, BTC 7.519 dolardan işlem görüyor.

ETH / USD

Geçtiğimiz 24 saat içinde oranı % 1,30 yükselmiş olsa da, ETH BTC'den daha az olumlu fiyat dinamiği göstermiş durumda.


Grafiğe baktığımızda, alıcılar inisiyatifi ele geçirmeye çalıştı. Ancak, ETH'nin düşük işlem hacmi nedeniyle başarısız oldular. Bu bakımdan, en yakın fiyat tahmini 147-155 dolar arasında yatay bir seyir izlemekte.

Yazının yazıldığı sırada ETH, 150.11 $ 'dan işlem görüyor.

XRP / USD

XRP, BTC ve ETH ile neredeyse aynı yönde işlem görüyor. En popüler üçüncü kripto para birimin,n fiyatı dünden bu yana % 0.27 arttı.

Günlük tabloya baktığımızda, XRP'nin artan işlem hacmine bağlı olarak alıcıların varlığı farkedilebilir. Ek olarak, Elliot dalga paterni kısa vadeli bir yükseliş eğilimi göstermektedir. Bu durumda, ilk durak 0,30 dolar civarında olacak.

Yazının yazıldığı sırada XRP, 0,227 $ seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ