Bitcoin, Ripple, Etherum ve Bitcoin Cash 14 Ağustos fiyat analizi

Bitcoin, ilk dört dijital para birimi arasında liderliğini kimseye kaptırmıyor ve ulaştığı en yüksek değeri sürekli olarak egale ediyor. Diğer dijitaller ise hala doruklarından çok uzakta bir görüntü seyrediyor. Bitcoin dijital para birimi dünyasındaki liderliğini koruyor. Toplam 843 dijital para biriminin toplam piyasa değeri 132 milyar doların üzerine çıktı.

Peki, yükseliş devam edebilir mi veya kısa vadede biir düşüş yaşanabilir mi? Gelin bu soruları grafiklere soralım. Tabiki Bitcoin ile başlıyoruz.

BTC/USD

Bitcoin 14 Ağustos Fiyat Grafiği

Bitcoin, yaklaşık iki buçuk ay boyunca 2.999 dolar ve 1.913 dolar aralığında kaldı. Büyük sıçramayla birlikte 4.286 dolarlık bir fiyata sahip olarak her zamanki gibi rekor kırdı. Artış eğilimi devam etmeden önce mevcut seviyelerde konsolidasyon veya bir ila üç gün hafif bir düzelme görebiliriz. Momentum devam eder ve Bitcoin 4.286 direncini kırarsa, bir Bitcoin fiyatı  4.630 dolara kadar yükselebilir.

ETH/USD

Etherum 14 Ağustos Fiyat Grafiği

Ethereum şu an dirençle 323.69 dolar seviyesinde ve bu da 420.80 dolardan 130.26 dolara düşen Fibonacci düzeltme seviyelerinin %61.8 'inin biraz üzerinde yer alıyor. Mevcut düşüş, trend çizgiden ve 20 günlük üstel hareketli ortalamadan (EMA) itibaren para biriminin ikili desteğe sahip olduğu 270 dolara kadar uzatabiliyor. Bu seviyelerde tutulmasını bekleyebiliriz. Bu nedenle, hemen altındaki durma kaybıyla trend çizgisine daha yakın bir satın alma, küçük bir riskle iyi bir giriş noktası sunabilir. İlk hedef 323.69 dolar olacak, bunun üstünde 381 dolarlık bir hareket mümkün.

Bununla birlikte, eğilim çizgisi desteği kesilirse, 215 dolar veya 180 dolarlara kadar düşmesi muhtemel gibi görünüyor.

XRP/USD

14 Ağustos 2017 Ripple XRP fiyat grafiği tablosu

XRP / USD günlük grafikte büyük bir azalan üçgen oluştuğu görülüyor. Düşüş eğilimi 0.13 doların altında tamamlanacak. Aynı zamanda, kısa vadede, 0.15460 dolarlık bir destek var. Dalgalanan kritik hareketli ortalamaların altında Ripple'in sinyalleri yer alırsa, tüccarlar, fiyat düşüş eğilim çizgisinden 0.20000 dolardan kırılana dek yeni uzun pozisyonlar almayı bırakmalı ve yeni bir artış trendini başlatabilmelidir. O zamana kadar, kesin bir eğilimi takip eden diğer para birimlerini kullanmak daha iyi olacaktır.

BCH/USD

Bitcoin Cash 14 Ağustos 2016 Fiyat

Başlangıcından birkaç gün sonrasında yüksek rakamlara ulaşmasına rağmen, BCH / USD şu anda çöküyor. Halen fiyat 280 dolar ve 265 dolar destek seviyelerine doğru daha düşük bir seviyeye doğru gidiyor. Fiyat 330 dolar seviyelerinden aşağı düşüş eğiliminden sonra trend değişecek gibi gözüküyor. Bu nedenle, daha düşük seviyelerin yeni pozisyonlar başlatmasını beklemek veya trend çizgisinin üstündeki kopuşu beklemek en iyisi olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ