Kripto yatırım şirketi ve riskten korunma fonu Pantera Capital'ın CEO'su Dan Morehead, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP gibi önde gelen dijital varlıkların uzun vadede ABD dolarının üstünlüğüne meydan okuyacağını söyledi.

BTC, Ethereum ve XRP ABD Doları

Kripto yatırım şirketi ve riskten korunma fonu Pantera Capital'ın CEO'su Dan Morehead, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP gibi önde gelen dijital varlıkların uzun vadede ABD dolarının üstünlüğüne meydan okuyacağını söyledi.

Makro yatırımcı Raoul Pal ile Real Vision Finance'in son bölümünde Morehead, ABD dolarının hakimiyetinin sonunu başlatabileceğine inandığı mevcut ekonomik zemini anlatıyor.

“Maliye politikasında, yeni bir teşvik planının konuşulmasından günler önce imzalanan GSYİH teşvikinin% 10'unu gördük. Bunlar sadece kelimenin tam anlamıyla grafiklerden çıkarılan sayılardır. ABD'nin bu krizden Büyük Buhran'a veya II. Dünya Savaşı'na karşı olan savaştan daha fazla borçla çıkacağına inanıyorum. ”

Morehead, dolardan yeni bir rezerv para birimine geçişin uzun yıllar boyunca gerçekleşeceğine dikkat çekiyor.

“Doların şu anda rezerv para birimi olduğu dünyanın bir gerçeği. Son altı yüzyılda her 80 veya yüz yılda bir değişti…

Uzun vadede düşünüyorum ve bu onlarca yıl, kripto para birimleri Bitcoin veya Ethereum veya Ripple olsun yedek para birimleri olacak. Sonuçta, bunların bazıları rezerv para birimleri olacak, ancak hükümetler değişmek için çok yavaş davranıyor ve bu yüzden 10 ila 20 yıllık süreçte, çok yavaş bir ilerleme olacağını düşünüyorum.”

Hangi kripto para birimlerinin iktidarda kalacağı sorulduğunda, kripto yatırım firması yöneticisi sadece bir avuç tokenın bunu yapacağını söylüyor.

Morehead, kurumsal yatırımcılar hasarı değerlendirdikten ve mevcut ekonomik krizin yeni fırsatlar getirdiğini gördükten sonra kriptoda yeniden canlanmayı bekliyor.

Pantera'daki mevcut kripto stratejisine gelince, Morehead, şirketin kısa vadede geçici olarak altcoin varlıklarının önemli bir bölümünü sattığını ve Bitcoin'in bir yıl içinde geri dönmesini beklediğini söyledi.

 “Kripto para birimi için elde edebileceğimiz tek sonuç, altı ila dokuz aylık zaman diliminde çok olumlu olacağı.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ