Klasik ani volatilite, Bitcoin'in Nisan ayında yanlamasına doğru seyri bittikten sonra yeni bir haftalık ve aylık mum haline gelmesine eşlik etti.

Klasik ani volatilite, Bitcoin'in Nisan ayında yanlamasına doğru seyri bittikten sonra yeni bir haftalık ve aylık mum haline gelmesine eşlik etti.

Nisan ayını 29.300 dolar seviyesinden kapattıktan sonra BTC/USD, Binance sipariş defterinden teklif likiditesinin çekilmesiyle hızla düşüşe geçti.

İzleme kaynağı Material Indicators'ın belirttiğine göre, Bitstamp'ta Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan veriler tarafından izlendiği üzere, gecelik olarak en düşük seviye olan 28.289 dolara ulaşmasından bu durum sorumluydu.

Bitcoin böylece, geri dönen altcoin piyasalarında potansiyel güce dikkat çeken Eight ticaret firmasının kurucusu ve CEO'su Michaël van de Poppe de dahil olmak üzere bazıları için "sıçrama" hedeflerine ulaştı.

Önceki gün Van de Poppe, 30.000 dolar seviyesini kazanmadan Bitcoin'in nihai tersine dönme seviyesini doğru bir şekilde tahmin ederken yükseliş trendine devam edemeyeceği konusunda uyarmıştı.

Bu arada popüler trader Crypto Tony, bir pozisyon almadan önce kendini kanıtlamak için 28.300 dolarlık desteği beklediğini doğruladı.

Aynı seviye, Ninja da dahil olmak üzere diğer traderlar için de önemliydi. Sun Tzu ise 30.000 dolar bölgesine net bir kırılma olmazsa, uzun süreli düşüş ihtimalinin devam edeceği konusunda hemfikirdi.

Bugün Twitter takipçilerine "Hala bu önemli direniş bölgesinde ilerliyoruz" açıklamasında bulundu.

“Her zaman olduğu gibi, long pozisyonlar için risk ödül oranı oldukça düşük olduğundan, gerçekleşene kadar bir direncin kırılacağını asla varsaymayın. 31.000 doları aşmadığımız sürece plan aynı kalacak.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ