Analiz, düşük hacimli hafta sonu ticaretinde Bitcoin boğalarının hala ellerinde bir savaş var, altcoinler ise birkaç haftalık rekor kazançlarını koruyor.

Analiz, düşük hacimli hafta sonu ticaretinde Bitcoin boğalarının hala ellerinde bir savaş var, altcoinler ise birkaç haftalık rekor kazançlarını koruyor.

Bitcoin (BTC), volatilitenin Pazartesi gününden önce hala piyasayı tüketebileceğine dair uyarılar arasında hafta sonu 21.000 dolara odaklandı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

S&P 500, 2022'nin İkinci En İyi Haftasını Görüyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan veriler, ABD hisse senetlerinin haftayı güçlü bir şekilde kapatmasının ardından son işlem aralığında BTC/USD'nin büyük ölçüde yükseldiğini gösterdi.

Piyasa yorumcuları Holger Zschaepitz'in belirttiği gibi, S&P 500, 2022'nin ikinci en iyi haftasını kapattı ve bu, riskli varlıklarda mütevazı bir rahatlamanın göstergesiydi.

Bitcoin, Mayıs ayından bu yana küçük de olsa ilk haftalık yeşil mum olan haftalık kapanışında hafif kazançlar kaydetme yolundaydı.

Bununla birlikte, zincir üstü analitik kaynağı Malzeme Göstergelerine (MI) göre, bundan önce her şey olabilir. Son hafta sonu fiyat hareketine atıfta bulunan MI, Twitter takipçilerine hafta içi hacmin yokluğunda kayıtsız olmamalarını tavsiye etti.

Bir gönderinin bir kısmı, "BTC 200 WMA'yı kaldırabilirse, çalışacak yer var" dedi."Wknds vahşi, bu yüzden kemerlerinizi bağlayın. En düşük seviyelerin yeniden test edilmesi, 24 bin dolara bir rip kadar hızlı gelebilir."

En büyük küresel borsa Binance'in ekli sipariş defteri verileri, tüccarların alım ve satım planlarına bir bakış sundu. Spot fiyatın altında, 19.000 dolara kadar hacim açısından çok az destek varken, tam tersine, 22.000 doların hemen kuzeyinde ağır direnç vardı.

Binance BTC/USD sipariş defteri veri tablosu. Kaynak: Malzeme Göstergeleri/ Twitter

Bu seviye, BTC/USD için 200 haftalık kilit hareketli ortalamayı (WMA) işaretledi, çeşitli kaynaklara göre ayıların trendi değiştirmek için geri adım atması için bu gerekli.

Altcoinler Mart Ayından Bu Yana İlk Yeşil Haftaya Hazırlanıyor

Altcoinler de gün içinde sakindi ve kasvetli genel makro piyasa bağlamında etkileyici bir kazanç haftası izliyorlardı. Ethereum fiyatı, hisse senetleri için 'kötü haber iyi haberdir' olarak patlak verdi. Piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminde, birkaç token, yazı yazılırken yedi gün öncesine göre yaklaşık %30 daha yüksekti.

Bunların arasında %28 artışla 1.200 dolar civarında kalan Ether (ETH) vardı. MI, özel bir sipariş defteri gönderisinde, ETH/USD'nin 200WMA'yı yeniden test ettiğini, ancak bu sorunun hala devam edebileceğini belirtti.

Başka yerlerde, Shiba Inu (SHIB) geçen haftaya göre %50 artarken, Polygon (MATIC) %70 haftalık kazançla şovu çaldı.

MATIC/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Twitter takipçilerine “Bir yatırım tezinden (her şey ceteris paribus), sahip olmak istediğiniz altcoinleri aramak için harika bir dönem” dedi.

"2021'de herkes bunları bu düşük fiyat değerlerinde satın almayı hayal ediyordu. Şimdi şans var ve insanlar karar vermeye cesaret edemiyor."

Haftalık bazda, altcoin piyasa değeri, Mart ayından bu yana ilk yeşil mumunu ayarlayarak hafta boyunca 37 milyar dolar arttı.

Altcoin piyasa değeri 1 haftalık mum grafiği. Kaynak: TradingView

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ