Ağır bir satış sonucunda BitMEX'te 150 milyon dolardan fazla Bitcoin (BTC) tasfiye edildi.

BTC Fiyatı 8.600 Dolara Düşerken BitMEX

Ağır bir satış sonucunda BitMEX'te 150 milyon dolardan fazla Bitcoin (BTC) tasfiye edildi.

Londra merkezli kripto para birimi veri sağlayıcısı Skew'e göre, 2020'de Bitcoin (BTC) için en kanlı gün gibi görünen zaman diliminde 150 milyon dolardan fazla long ve short poaziyonu tasfiye edildi.

Önde gelen kripto para birimi yüzde 8'den fazla düştü ve bazı alıcılar fiyatını biraz daha yükseltmek için adım atmadan önce gün içi düşük seviyesine 8.620 $ 'a ulaştı.

Bitcoin Derin Belada

Piyasa analisti Edward Moya, BTC'nin halihazırda devam eden düzeltmenin tabanına ulaşmış olabileceğini varsaymak cazip gelse de, bu katliamın sona erdiğine inanıyor. Bitcoin'in gerçek değerinin yatırımcılar tarafından sorgulandığını söylüyor.

Moya Bloomberg'e yaptığı açıklamada, "Çarşamba günkü geniş çaplı ralliye rağmen, tüm kripto alanı satılıyor. Son birkaç gündeki pazar katliamında Bitcoin'in gerçek değerini sorgulayan yatırımcılar var."

Ticaret efsanesi Peter Brandt geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in güvenli liman satın alma belirtisi göstermediğinde düşüş eğilimli bir baş ve omuz oluşumu tamamladığını ileri sürmüştü.

Golden Cross Günü Kurtaracak mı?

Tüccar Jacob Canfield, BTC'nin geri dönmeden önce günlük grafikte 200 EMA'ya kısaca dokunduğuna dikkat çekti. Bir önceki boğa piyasasının başlangıcına işaret eden 2015 golden crossundan sonra BTC'nin bu önemli hareketli ortalamanın üzerinde hiç kapanmadığını belirtmek gerekiyor.

 Boğalar, 17 Şubat'ta ortaya çıkan en son boğa crossover'ı için ilk büyük test olduğu göz önüne alındığında, yaklaşan günlük kapanışa göz kulak olmak zorunda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ