Bitcoin, bu yıl şu ana kadar dayanıklılığını kanıtladı. Bununla birlikte, BTC için gerçek test, zamana bağlı olacak.

BTC Gerçekten Ekonomik Dalgalanmalara Karşı Bir Güvenli Liman mı?

Bitcoin, bu yıl şu ana kadar dayanıklılığını kanıtladı. Bununla birlikte, BTC için gerçek test, zamana bağlı olacak.

Altın, birkaç yıl içinde en güvenli varlıklardan biri olduğunu kanıtlamıştır.

Dünyadaki finansal piyasalar son birkaç ayda şaşırtıcı derecede düşük seviyelere ulaştı. Corona virüsü salgını 2008'in Büyük Durgunluğu'ndan veya 1929 Büyük Bunalımından daha derin bir iz bıraktı.

En iyi endekslerin çoğu, üç yıl önceki seviyelerdedir. Endüstriler operasyonları duraklatmaya zorlanırken ve fabrikalar kapanırken, bu yıl % 0'a yakın büyümeye tanıklık edecek.

Bitcoin salgının ortasında nerede duruyor?

Bitcoin bu yıl en güzel aşamaya sahipti. BTC'nin yarılanması bazı yerlerde bilindiği gibi, 12 Mayıs'ta meydana geldi. Bu olay her dört yılda bir gerçekleşiyor. Temmuz 2016'da son yarılanma sonrasında BTC değerini yüzde 3000 oranında artırdı.

BTCUSD'nin günlük getirilerini yerleştirdik ve bunu 1 Ocak 2020'den bugüne kadar Dow Jones Endüstriyel Ortalama Endeksi ile karşılaştırdık. Mevcut seviyelerde Dow % 14.67 negatif getiri kaydederken, BTC aynı dönemde % 35.71 pozitif getiri bildirdi.

Bu, pandemi ve ekonomik gerilemeye rağmen, Bitcoin'in üstün getiri elde etmeyi başardığını gösteriyor.

Bitcoin gerçekten bu tür durumlara karşı bir güvenli liman mı?

Milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, birinin portföyünde Bitcoin bulundurmanın birini bu tür risklerden koruyacağını söyledi. Yorumun ardından, Bitcoin'e kurumsal ve perakende yatırım akışı oldu. Hatta bazıları BTC'yi değerli sarı metal olan Altın ile karşılaştıracak ölçüde gitti!

Bununla birlikte, herhangi bir sonuca atmadan önce, Bitcoin'in oldukça uçucu bir araç olduğunu anlamak önemlidir. Halen ticari kullanımı sıfırdır ve öngörülemeyen doğası nedeniyle sermayeyi tamamen aşındırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ