Bitcoin ile Litecoin arasındaki ilk off-chain atomik değişim başarılı

Haber kaynaklarına göre Bitcoin ile Litecoin arasındaki ilk off-chain atomik takası başarıyla tamamlandı. Takasın özellikle önemliliği madalyonların sahiplerinin değiştiği, zincirin yapıldığı ancak her iki blok zinciri üzerinde işlem kaydedemediğini belirtti. LiteCoin kurucusu Charlie LEE'ye göre;

Yaptığım önceki atomik takaslar zincirdeydi ve zincirin yavaş (işlemler) ve yüksek işlem ücretleri kısıtlamaları vardı. Zincirsiz atom swapları önemli ölçüde daha iyidir. Anında, düşük ücretler alıyor ve kişinin gizliliğini daha iyi koruyor.

Bu sistem, zincirler arasında bağlantı kurmaya istekli olan kullanıcıların, zincir içi onayları beklemek zorunda kalmadan kripto para birimleri göndermesine imkân tanıyıp ve çok daha düşük ücretlerle işlem yapmalarına izin verecek.

Bu tür işlemlerin diğer önemli yararı, bunların tamamen gizli olmalarıdır . Çünkü herhangi bir zincirde iz bırakmazlar, tamamlanmışlardır , herhangi bir biçimde izlenemezler. Bu gizlilik, Ethereum zincirindeki ZK seçenekleri tarafından takip edilen bir şeydir.

Cointelegraph, takas  teknolojisi konusundaki düşüncesinden dolayı Changelly'nin CEO'su Konstantin GLADYCH'ye ulaştı

Changelly, piyasadaki adil fiyatlara yönelik büyük işlemler yapan merkezi bir borsadır. Risksiz p2P OTC fırsatları sunan yeni bir evrim adımıyla atomik off-chain takas fikrine meraklıyız. Ancak bu şimdiye kadarki mevcut ekosistemi tamamen değiştiremiyor.

Atomik Değişim (Atomic Swap) : Kripto paralar arasındaki anlık transfer olarak tanımlanır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ