BTC Inc. ve Genesis Mining

BTC Studios, BTC Labs ve BTC Media'nın ana grubu olan BTC Inc. ve bulut madencilik servis sağlayıcısı olan Genesis Mining geçtiğimiz günlerde, kripto para madenciliğini desteklemeye ve geliştirmeye odaklanan, Hong Kong merkezli ortak bir girişim olarak Genesis Engineering'i faliyete gerçimek adına ortaklıklarını duyurdular. Gelişmekte olan ve yetersiz pazarlara özel olarak odaklanan dünya çapında bir endüstri olmayı hedeflemekteler.

BTC Medya CEO'su David Bailey,

 "Amerika ve Avrasya gibi bölgelerde aşırı kapasite açısından fırsatlar görüyoruz" dedi. "Madencilik merkezleri genellikle aşırı kapasiteye ve nispeten ucuz elektrik fiyatlarına sahip yerlerdir. Sonuç olarak, madencilik faaliyetleri hem istihdam hem de kaynak tahsisi açısından bu alanlara fayda sağlıyor "dedi.

Genesis Madencilik CEO'su ve kurucu ortağı Marco Streng, 

"Bazı bölgelerdeki aşırı enerji arzı, dünya çapında madencilik için büyük bir fırsattır" dedi. "Bireylerden büyük organizasyonlara kadar değişen madenciliğin pozitif sonuçlarını görüyoruz. Madencilik, tüm dünyadaki insanlar için olumlu bir girişim olmuştur. Teşvik, eğitim ve yeni girişimler yoluyla madencilerin tabanını dünya çapında artıracağız "dedi.

"Genesis Engineering" için BTC Inc. ve Genesis Mining arasında bir ortaklığın yapılması önemli bir gelimedir, çünkü kripto paralar hakkında lider olan BTC Inc. ve bulut madenciliği alanında lider olan Genesis Mining, kripto paraları için yetersiz pazarlardaki sektörü büyütmek için birleştiler. Avrasya için geliştirme Şefi olan "Genesis Engineering"  projesinde yer alan John Riggins, Bitcoin Dergisine şunları söyledi:

"Genesis Engineering, gelişmekte olan bölgelerdeki atölyeler ve danışmanlık yoluyla sanayiyi teşvik ederek, madencilik alanında bilgi lideri olarak konumlandırılacak.

Riggins, sözlerine devam etti;

"Kripto endüstrisi büyüme aşamasındadır ve madencilik sektörün kilit adımlarla büyümesi gereken bir köşe taşıdır" dedi. "Enerji kapasitesi fazla olan pazarlar, maden endüstrisi geliştikçe, iş yaratma ve enerji kullanımı yoluyla yerel ekonomilere fayda sağlamak için iyi bir konumda" dedi.

Riggins, Sovyetler Birliği sonrası pazarın özellikle bu tür bir büyüme için olgunlaştığını belirtti; Bu nedenle, Genesis Engineering bu ülkelerde özel bir odaklanmaya sahip olacak. Şirkete göre, bu ülkeler, devasa aşırı enerji kapasitesi, gelişmiş altyapı ve olumlu iklim koşulları da dahil olmak üzere kripto para madenciliğinin geliştirilmesi için kilit bölgelerin özelliklerine sahipler. 

Örneğin, bölgedeki petrol üreticileri, petrol kazılarında üretilen ve kullanılmayan, yakılan fazla gazlar üzerinde ekolojik bir vergi ile karşı karşıyalar; bu maden tesislerine güç sağlamak, yerel işler yaratmak ve bu ülkelerin kripto endüstrisinde bölgesel liderler olabilmesi için kullanılabilecek bir gaz.

Riggins, "Bilgilendirme ve promosyon tarafında, Kasım ayında bir çok showroom ve ortak çalışma alanının ilklerini açacağız" dedi. "Bu tesis bir madencilik müzesi barındıracak ve atölyeler, bir konuşmacı serisi aracılığıyla endüstriyi tanıtmak için bir mekan olarak kullanılacaktır. Danışmanlık ve madencilik için işletme tarafında, bölgedeki en büyük elektro enerji üretim şirketleri ile görüşmeler yapıyoruz, madencilik ve bu bölgelerdeki yedek kapasitelerini kullanma fırsatı konusunda danışmanlık yapıyoruz "dedi.

Genesis Engineering, kripto madenciliği endüstrisini yalnızca Bitcoin olarak değil altcoinler de dahil olmak üzere destekleyecek. Madenciliğin, kripto para sektörünün önemli bir özelliği olduğunu ve teşvikler yoluyla güvenlik ve yerelleşmeyi sağladığını düşünüyor.

Genesis Engineering, kriptokrasi madenciliği ve ilgili danışmanlık çalışmalarının tanıtımının yanı sıra, Avrasya'da yetersiz kalan pazarlar üzerine odaklanarak Genesis Mining aracılığıyla bulut madenciliği hizmetleri sunacak. Fiyatlandırma yapısı, Genesis Mining'in şu andaki sunumuna benzer olacak; ancak gelişmekte olan pazarlarda hizmet ve madencilik ekipmanlarının cazip hale getirilmesine odaklanılacak ve ayrıca büyük ölçekli madencilikle ilgilenen ancak endüstriye henüz girmemiş kuruluşlara da bu süreç boyunca danışmanlık yapabilir.

Riggins, kriptokrasi madenciliğinin bu bölgelerdeki enerji tedarikçileri ve nüfusları için bir nimet olacağına inanan biri;

"Genesis Engineering, enerji sağlayıcılarıyla ortaklıklar düşünecek ve kripto madenciliğinin farklı pazarlara nasıl değer katabileceğini analiz edecek" diye ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ