BTCUSD likiditesini kaybediyor ve giderek mali kurumların elinde birikiyor. Merkezi olmayan para birimini sıkıntılı günler mi bekliyor?

BTC Mevcut Seviyenin Etrafında Zayıf Görünüyor – Yön Neresi?

BTCUSD likiditesini kaybediyor ve giderek mali kurumların elinde birikiyor. Merkezi olmayan para birimini sıkıntılı günler mi bekliyor?

BTCUSD, Salı günü Wall Street'in muhteşem performansının ardından arka koltuk alabilir. Dow Jones ilk ticaret seansını Salı günü bir patlama ile sonlandırdı. İşlem gününü 529.95 puanla tamamladı.

NYSE ticaret kartını açtı. Bitcoin, bir zamanlar hareketli pazarın yavaş yavaş likidite kaybı yaşadığı için zayıf görünüyor.

BTC'yi olumsuz etkileyen faktörler

BTC hala oldukça riskli bir araç olarak algılanmaktadır. Volatilitesi bazen çift kenarlı bir kılıç gibi davranabilir. Bir gün 10.000 dolara, sonraki birkaç gün içinde 4.500 dolara ulaştı!

Borsa riskli olmasına rağmen BTC kadar değişken değil. Bluechip hisse senetleri gibi uygun stok toplama, Bitcoin'e kıyasla yatırımcıların zenginliğini azaltma olasılığından çok daha azdır.

Piyasa duyarlılığındaki iyileşme büyük olasılıkla yatırım kararlarını etkileyecektir. Aynı zamanda, BTC'nin piyasa koşulları endişe verici hale geliyor.

Raporlar, kurumsal yatırımcıların şimdi yeni çıkarılan Bitcoinlerin üçte ikisinden fazlasını kontrol ettiğini söylüyor. Merkezi olmayan BTC birkaç kişinin elinde biriktiğinde, merkezi olmayanlaşmanın temeli yenilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ