"Yeni bir başlangıç yapmak" deyiminin bir örneğe ihtiyacı varsa, Bitcoin şu anda ideal bir aday olacak.

Yıla 2 Ocak'ta 6900 doların altında bir fiyatla başladıktan sonra, en büyük dijital varlık düşüş prangalarından kopmuş gibi görünüyordu ve son 9 gün içinde yüzde 19'un üzerinde bir büyüme kaydedildi. Geri dönüşün etkisi sektörde hissedilmiş durumda.

BTC prim oranları, uzun vadeli bir yükseliş eğiliminin tekrar piyasaya sürüldüğünü gösterdikten sonra türev piyasasında belirgin bir fark gözlenmiştir.

Mart 2020 ve Haziran 2020'de yapılacak BTC vadeli işlem sözleşmeleri için çeşitli platformlardaki prim oranları, özellikle CME platformunda olumlu bir görünüm sergiledi. CME'deki artış ilginçti, çünkü platform geçen hafta Mart 2020 BTC sözleşmelerinde yüzde 1,6'lik bir düşüş kaydetti.

Arcane Research’ün son haftalık raporu, CME yatırımcılarının, CME ve diğer platformlar arasındaki fark arttıkça diğer platformlardaki yatırımcılara kıyasla vadeli işlemlerde daha yüksek işlem yaptığını ileri sürdü. CME'nin Haziran 2020 sözleşmeleri için primi yüzde 4'e yakınken, diğer kurumlar yaklaşık yüzde 3,5'i kaydetti.

J.P Morgan Genel Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou da inşaat piyasası önlemlerini gözlemledi ve CME'nin Bitcoin vadeli işlemlerinde baskınlığının belirli pazar dinamiklerini değiştirebileceğini tespit etti. Son zamanlarda bu duruma dikkat çekti ve şu açıklamayı yaptı:

“Altta yatan CME vadeli işlem sözleşmesinin faaliyetlerinde bir adım artış oldu. Son birkaç gündeki bu alışılmadık güçlü etkinlik, opsiyon sözleşmesinin piyasa katılımcıları arasındaki yüksek beklentiyi yansıtmakta ”

Nikolaos, açık pozisyon oranının yıl sonuna göre yüzde 69 oranında arttığını ve büyük açık pozisyon sahiplerinin büyümesinin dönemsel olarak arttığını sözlerine ekledi.

Arcane raporu ayrıca CME'deki BTC vadeli işlemlerinin geçmişte de diğer platformlardan daha değerli olduğunu gösterdi. Ekim 2019'da Bitcoin, CME'nin yıllık ortalama yüzde 8,36 primine sahip olmasından dolayı 8300 ila 8700 dolar arasında bir değerleme ortalaması aldı. Diğer platformlar aynı sürede ortalama yüzde 6,46 artış kaydetti.

CME'deki daha yüksek prim oranları, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in hareketi konusunda daha fazla yükselişte olduklarını vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ