Bitcoin (BTC), yaklaşan yarılanma ile son zamanlarda daha fazla dikkat çekiyor. Sektördeki birçok önde gelen ses, kripto para birkaç iniş ve çıkış süreci yaşadığından, son zamanlarda Bitcoin'in performansı hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

BTC Yarılanması Bitcoin’in Güvenli Liman Varlığı, Değişim Aracı ve Yatırım Aracı Pozisyonlarını Etkileyebilir mi?

Bitcoin, yaklaşan yarılanma ile son zamanlarda daha fazla dikkat çekiyor. Sektördeki birçok önde gelen ses, kripto para birkaç iniş ve çıkış süreci yaşadığından, son zamanlarda Bitcoin'in performansı hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Bitcoin Knowledge Podcast'ine ev sahipliği yapan Trace Mayer, Bitcoin’in performansı hakkında yorum yapan en son kişi.

Bitcoin Ne Yapıyor?

Bitcoin'in, devlet tarafından verilen para biriminin kullanılamaz hale geldiği durumlardan geçmesine nasıl yardımcı olduğunu açıklayan Mayer Bitcoin’in, insanlara kendi anahtarlarını tutma, kendi özel node’larını çalıştırma ve temel olarak kendi paralarını kontrol etme gücü verdiğini belirtti.

“Para önemlidir ve insan zihninin onunla etkileşime girme şekli, korku gibi birçok güçlü duygu uyandırabilir. Bitcoin, hayatınızın o bölümünü kontrol altına alabilmek için çok güçlü bir araç. ”

Mayer’in yorumlarının yanı sıra, Bitcoin'in en iyi güvenli liman varlığı, bir değişim aracı veya bir yatırım aracı olarak işe yarayıp yaramadığı konusunda birçok kamuoyu görüşü daha var. Bitcoin’in bu işlevselliklere ilişkin konumu ve yarılanma olayının onu nasıl etkileyeceği sorulduğunda Mayer, Bitcoin’in fiyatının yarılanmadan sonra, önceki yarılanma kadar aynı modeli izleyerek artacağını söyledi.

Önemsenen İşlem Ücreti

Mayer insanların yarılanma ile ilgili olarak merak ettikleri faktörler hakkında konuşmaya devam etti:

“İnsanlar Bitcoin'in fiyatının ne olduğunu umursamıyorlar. İşlem ücretlerinin fiyatını önemsiyorlar. Bitcoin sonrası arz yarıya inecek ve yeni Bitcoin satılabilir arzında bu azalmaya sahip olduğumuzda, pazardaki filtrelerin gerçekleştiği gibi fiyat krizinin gerçekleşmesine başlayabiliriz. İşte burada akışların yeni dengesine yeniden ayarlandığımızı düşünüyorum.

Mayer'e ayrıca bu on yılın sonunda kral koinin fiyatı hakkındaki düşüncelerinin ne olduğu soruldu. Bu soruya yanıt veren Mayer, Bitcoin'in 2021 sonuna kadar altı haneli bir fiyat hedeflediğini belirtti.

“2030'a kadar en iyi analitik çalışma olacak. Kantitatif çalışmaya bakalım ve bu B planı olacaktır, çünkü eşbütünleşik birleşik verilerimiz var ve bu şeyin nereye gittiğini ve ne kadar hızlı gittiğini göz önünde bulundurarak, bunların hepsi gerçekten sadece eşbütünlü, ilişkili verilerdir. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ