Bitcoin geçen hafta % 10'dan fazla geriledi. Yatırımcıların düşüşe neden olan nedenleri anlamaları gerekmektedir. Değişken bir piyasada panik yapmamaları için uygun kararlar almalarına yardımcı olacaktır.

BTC

Bitcoin geçen hafta % 10'dan fazla geriledi. Yatırımcıların düşüşe neden olan nedenleri anlamaları gerekmektedir. Değişken bir piyasada panik yapmamaları için uygun kararlar almalarına yardımcı olacaktır.

Pazar günü sona eren hafta, on hafta içinde ilk kez Bitcoin'in büyük bir düşüş yaşadı. BTCUSD, geçen hafta boyunca % 10.7 azaldı. Bir hafta önce, Bitcoin % 15'ten fazla kazandı.

Son zamanlarda hepimiz duyduk, birkaç analist Bitcoin'in güvenli bir liman olduğunu iddia ediyor. Bazı durumlarda, iddiayı da kanıtlamıştır. Bununla birlikte, hem yükseklere hem de düşüklere doğru bu tür salınımlarla, bir güvenlik ağı olarak haklı mı? Belki de değil!

BTC'nin şu anda karşılaştığı sorunlar

11 Mayıs'ta BTC üçüncü yarılanmasını tamamladı. Madencilere verilen Bitcoin ödüllerinin sayısı 6.25 BTC'ye düştü. Birkaç madenciyi işten çıkarmaya zorladı. Bol miktarda elektrik kaynağı gerektiren eski donanıma sahip insanlar artık kar edemiyor.

BTC birçok piyasa manipülasyonuna maruz kalır. Borsalar inanılmaz marjlar sunuyor ve yatırımcılar kaybetse bile para kazanıyor. Bunun da ötesinde, birkaç piyasa balinası bulunuyor. Bu balinalar piyasa manipülasyonlarına neden olacak kadar büyük işletmelere sahipler.

Yukarıda belirtilenler BTCUSD'yi olumsuz etkileyen genel nedenlerdir. Bu nedenlerin yanı sıra, geçen hafta BTC'nin düşmesine neden olan üç kesin neden var.

Bitcoin’in geçen haftaki düşüşünün nedenleri şunlardı:

Geçen haftadan önce, BTCUSD 10.000 doları geçti. Bu bölge psikolojik bir engel olarak insanlar varlıklarını satmaya başladı.

Her piyasa, bir alıcıyı bir satıcıyla eşleştirir. BTCUSD durumunda, varlıklarını satmak isteyen satıcıların sayısı geçen hafta arttı ve alıcıların sayısı azaldı. Bu senaryoda, en belirgin şey BTC fiyatlarının düşmesidir.

Bitcoin geçen hafta% 10'dan fazla geriledi. Yatırımcıların düşüşe neden olan nedenleri anlamaları gerekmektedir. Değişken bir pazarda panik yapmamaları için uygun kararlar almalarına yardımcı olacaktır.

 BTCUSD günlük grafiklerine bakarsak, işlem gören hacmin oldukça düşük olduğunu görebiliriz. Bitcoin piyasasındaki likiditede bir azalmaya işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ