Latin Amerika'nın en büyük yatırım bankası Brezilya'da bir kripto para borsası başlattı.

BTG Pactual, Brezilya

Latin Amerika'nın en büyük yatırım bankası Brezilya'da bir kripto para borsası başlattı.Borsa, açılışta yalnızca bitcoin ve diğer kripto para birimlerini destekleyecektir.

BTG Pactual'ın gözetim altında yaklaşık 200 milyar dolarlık varlığı var. Latin Amerika'nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, bankadan yapılan açıklamaya göre Brezilya'da bir Bitcoin ve kripto para borsası başlattı.

JUST IN: 🇧🇷 Brezilya'nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, kendi #kripto borsası Mynt'i başlattı.

— Watcher.Guru (@WatcherGuru) 16 Ağustos 2022

Bankanın yeni ticaret platformu Mynt olarak adlandırılıyor ve kullanıcılara Bitcoin'e doğrudan erişim sağlayarak, onu Brezilya'da bunu yapan ilk önde gelen finans kurumları arasına yerleştirecek. Ek olarak, 200 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan yatırım bankası, kullanıcılar bir hesap açtıktan sonra tüm kullanıcılarına Bitcoin hakkında eğitim içeriği sağlayacak.

Mynt ürün müdürü Pedro Frazao, lansmandan önce bir röportajda “İçerik, Mynt'in her seviyesinde bir parçası olacak” dedi.

Başlattığımız herhangi bir ürün, müşterinin neye yatırım yaptıkları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayan bir video veya kağıt gibi içerikle birlikte gelecek ve herhangi bir sorusu varsa, uygulamanın 7/24 sohbet işlevi var. Frazao devam etti.

BTG'nin ortağı ve dijital varlıkların başkanı Andre Portillo, Mynt'in sohbetiyle aynı röportajda, “Bitcoin ne tarafından destekleniyor?” Sorulduğunda, başvurunun şu cevabı verdiğini söyledi:

“Bitcoin'in desteği fiziksel değil. Blok zincirini destekleyen matematik tarafından destekleniyor ve bu teknoloji, işlemlerinin güvenliğini garanti ediyor.”

Bununla birlikte, Mynt'i kimin destekleyeceği ve fiziksel Bitcoin'in koruyucusu olarak kimin hizmet edeceği şu anda belirsizliğini koruyor. Lansman sırasında, Mynt müşterileri kendilerini korumak için bitcoinlerini platformdan çekemeyecekler; ancak platform gelecekte bu tür işlevleri etkinleştirmeyi planlıyor.

Ancak şirket hala finans dünyasının değişen gelgitlere doğru gittiğine inanıyor. Portillo röportajda, “Vizyonumuz, internetin bilgi endüstrisine yaptığını, kripto teknolojisinin finans endüstrisine yapacağı ve onu tamamen değiştireceğidir” dedi.

BTG Pactual, bugün erken saatlerde, yepyeni platformu Stage'de Bitcoin ticareti hizmetleri sunan XP Inc.'i duyurdu. Bankacılık devi Santander gibi büyüyen Brezilya pazarına giren diğer kurumların saflarına katılan, ekosisteme girme planlarını tartışmaya başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ