Topluluk odaklı kripto paralar 2023 yılında yatırımcıların ilgisini giderek daha fazla çekmekte.

Bu 2 Altcoin İçin Ralli Beklentisi! İşte Detaylar

Topluluk odaklı kripto paralar 2023 yılında yatırımcıların ilgisini giderek daha fazla çekmekte. Bu dijital varlıklar, yalnızca finansal büyüme potansiyelleri nedeniyle değil, aynı zamanda altta yatan topluluk merkezli ilkeleri ve felsefeleri nedeniyle de önem kazanıyor. Peki, bu noktada hangi kripto para birimleri öne çıkıyor.

Önce Bitcoin ile başlayalım. Bitcoin, benzerlerinin önüne geçmesini sağlayan sürekli iyileştirmeler ve değişikliklerle lider kripto para birimi statüsünü korumaya devam ediyor. Merkeziyetsizlik ilkesi, değiştirilmemiş maksimum arzı ile birleştiğinde Bitcoin'in tercih edilen bir yatırım olarak konumunu güvence altına almakta.  Ayrıca, topluluğun blockchain ağının performansını iyileştirme çabaları, Bitcoin'in yatırımcılar arasındaki itibarını artırmaya devam ediyor.

MATIC diyeceğiz ama geçmeden önce Cardano’ya bakalım. Cardano, çığır açan araştırma odaklı yaklaşımıyla gündemdeki yerini koruyor. Cardano'nun arkasındaki geliştiriciler, güncellemeleri oluştururken ve dağıtırken hakemli bir metodoloji izleyerek sağlam güvenlik ve operasyonel verimlilik sağlamakta. Cardano'nun gücü yalnızca benzersiz bilimsel yönteminde değil, aynı zamanda topluluğun platformun yönetişimine aktif katılımında da yatmakta. Cardano (ADA) fiyatı 2023'te şimdiye kadar iyi bir performans gösterdi. Yılın başından bu yana %50'den fazla değer kazandı. Cardano muhtemelen Eylül 2022'de gelen Vasil güncellemesi gibi teknik yeniliklerden faydalanıyor.

Polygon (MATIC)

Haziran 2023, yatırımcıların MATIC'i potansiyel kazançlı bir yatırım olarak değerlendirmeleri için uygun bir zaman sunuyor. MATIC'i cazip bir yatırım aracı haline getiren en önemli faktörlerden biri de değerinin oldukça altında seyreden fiyatı. Muazzam potansiyeline rağmen, MATIC nispeten daha düşük bir fiyattan işlem görüyor. Buna göre bu durum onu kripto piyasasında değeri düşük varlıklar arayanlar için cazip bir seçenek haline getirmekte.

Ek olarak, Polygon ağının web3 alanındaki önde gelen şirketler tarafından sürekli kullanımı MATIC'in durumunu daha da güçlendiriyor. Bu şirketler Polygon ağını benimsemeye ve kullanmaya devam ettikçe, MATIC tokenlerine olan faydayı ve talebi artıracak. Buna göre bu durum potansiyel olarak fiyatın artmasını sağlayacak. Yaklaşan boğa koşusu ile birçok analist ve uzman, MATIC fiyatlarının önemli bir büyüme yaşayacağını ve daha yüksek getiri arayan yatırımcılar için cazip bir seçim haline geleceğini tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ