Bitcoin geçtiğimiz hafta hızlı bir artış gösterdi.

Bu 2 Faktör, Bitcoin Fiyatının Devasa Dalgalanma Sonrası Bu Seviyelere Gösteriyor

Kripto para piyasası sitesi Coin360'ın verilerine göre, önde gelen dijital varlık, son yedi gün içinde% 7,1'lik bir artışla, 8.000 $ 'lık düşük fiyattan 8.750 $'lık güncel fiyata yükseldi.

Bugünün erken saatlerinde, Bitcoin 8.880 $ 'a kadar işlem gördü, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Satoshi Vision gibi altcoinler yükseldi.

Önde gelen bir analiste göre, boğaların şu anda fazla uzandığını öne süren iki önemli faktör bulunuyor: bu da geri çekilmenin yakın olduğunu düşündürmekte.

Bitcoin Yörüngesinde

Brave New Coin'de pazar analisti Josh Olszewicz, yakın zamanda Bitcoin'in 8,700 $ ila 8,900 $ arasındaki mevcut fiyat aralığında ticareti düşebileceğini veya değiştirebileceğini öne süren iki faktöre dikkat çekti.

Birincisi, Bitcoin'in Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile dört saat boyunca fiyat arasında düşüş eğilimi göstererek düşüşe işaret ediyor.

İkincisi, spot piyasa ile OKEx'in vadeli işlemler piyasası arasında önceki primleri gösteren ve fiyat düşüşlerinden önceki bilgilerin yer aldığı bir tabloya dikkat çeken OKEx Çeyrek dönemli sözleşme priminde büyük bir artış oldu.

Popüler bir kripto para birimi tüccarı ve Cloud / AI uzmanı Joe McCann, bu geri çekilmenin mümkün olduğu düşüncesini destekledi.

Bu hareketin zirvesinde, tahmin edilen BitMEX fonlama oranının % 0.2'lik bir hareket gösterdiğini ve boğaların coşkulu olduğunu gösterdi.

McCann, bu metriğin kesin önemi hakkında yorum yapmasa da, piyasalardaki tüccarların genel önyargısını gösteren aşırı BitMEX fonlama oranları, genellikle aşırı uçların ters yönünde geri dönüşlere yol açıyor.

Artış Eğilimi Bozulmadan Kalacak

Kısa vadeli bir geri çekilme olmasına rağmen, orta vadeli eğilim hala boğaların lehine görünmekte.

Bitazu Capital'in bir ortağı olan Mohit Sorout, BTC’nin son yükselişiyle birlikte, son yedi aydır fiyat hareketini kısıtlayan iki önemli düşüş eğilimi direncinin üzerine çıktığını belirtti.

 bir günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Denge Üstü Hacmi (OBV) göstergeleri benzer bir düşüş trendini kırdı ve fiyat düşüşü olsa bile daha fazla yukarı yönlü olması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ