Kripto analitik firması Santiment, Ethereum (ETH), Basic Attention Token (BAT) ve Maker'ın (MKR) kısa vadede Bitcoin'den (BTC) daha iyi performans gösterdiğini belirtti.

Bu 3 Altcoin Bitcoin’den Daha İyi Peformans Gösterdi

Kripto analitik firması Santiment, Ethereum (ETH), Basic Attention Token (BAT) ve Maker'ın (MKR) kısa vadede Bitcoin'den (BTC) daha iyi performans gösterdiğini belirtti.

Santiment, her bir varlığın üç günlük ortalamalarına üç metrikte baktı. Birincisi, Günlük Etkin Adresler (DAA) ve Fiyat Farklılığı, bir varlığın fiyat hareketini, günlük olarak o belirli parayla etkileşime giren benzersiz kripto adreslerinin sayısı ile karşılaştırır. Metrik, DAA'yı aşağı yönlü bir sinyal olarak geride bırakan fiyat hareketini görüyor;

İkincisi, Ağ Değeri - İşlemler Oranı (NVT), belirli bir ağda aktarılan değeri (işlem hacmi / belirteç dolaşımı) ağın piyasa değeriyle karşılaştırıyor. İşlem hacmi piyasa değerine göre düşükse, bir varlığın aşırı değerli olduğu kabul edilir veya bunun tersi de geçerlidir.

Üçüncü metrik, Tüketilen Duygu Hacmi, Twitter'da piyasa katılımcılarının duygularını ölçer.

Santiment, her bir varlığı basitleştirilmiş bir derecelendirme sistemi kullanarak değerlendirmiştir

Bitcoin, ortalama 3.8 veya "hafif düşüş" için DAA'ya kıyasla Fiyat Sapması metriğine 3, NVT'ye 2 ve Tüketilen Duygu Hacmi'ne 6,5 puan aldı.

Ethereum, ortalama 5.5 (nötr) derecelendirme için DAA'ya kıyasla Fiyat Sapması karşısında 5, NVT'de 5.5 ve Tüketilen Duygu Hacmi üzerinde 6 puan aldı.

Basic Attention Token, ortalama 8.0 (boğa) puanı için DAA'ya kıyasla Fiyat Sapması üzerine 8.5, NVT'de 9.5 ve Tüketilen Duygu Hacmi üzerine 6 puan aldı.

Maker, ortalama 8,2 (boğa) puanı için DAA ile Price Divergence'da 9, NVT'de 10 ve Tüketilen Duygu Haciminde 5,5 puan aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ