Son 24 saat içinde Bitcoin çok iyi performans gösteremedi.

Bu 3 Faktör, Bitcoin

Son 24 saat içinde Bitcoin çok iyi performans gösteremedi. Birkaç gün boyunca 6.700 dolarlık desteği sürdürdükten sonra, kripto para, Cuma akşamı yatırımcıları şok eden gerileme ile ertesi sabah 6.050 dolara kadar düşerek, o zamanki günlük yükseklerden % 10'luk bir düşüşe işaret eden bir hareketle toplandı.

Satış baskısı o zamandan beri azalmış olsa da, BTC son birkaç saat içinde 6.200 dolar tutuyor ve bazıları kripto pazarının teknik faktörler nedeniyle önümüzdeki günlerde düşmeye devam edeceğinden korkuyor.

Kripto tüccarı CryptoHamster'e göre, Bitcoin'in günlük grafiğinde şu anda üç üzücü işaret yanıp sönüyor:

Bitcoin’in 2019 zirvesini 14.000 dolardan ve altını 6.400 dolara çağıran Tom Demark Sıralaması, yakın zamanda yeşil bir “9” mum yaktı ve geri dönüşün yakın olduğunu düşündürdü.

Stokastik RSIdüşüş eğilimi gösterdi.

MACD histogramı şu anda azalıyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde negatif olmaya hazır görünüyor.

Bitcoin’in beklentilerinin kötüleşmesini bekleyen kişi yalnızca yukarıda belirtilen analist değil.

Bitcoin'in son zamanlardaki düşüşünü doğru bilen kripto para traderı DonAlt, son fiyat hareketinin neden bu kadar tanıdık geldiğini sorarak aşağıdaki grafiği yayınladı.

Aşağıda görülebileceği gibi, yorumcu, 12 Mart'tan bu yana geçen fiyat hareketinin Şubat sonundan Mart ayının başına kadar olan fiyat hareketine benzer olduğu ve BTC'nin yatay bir direnişte reddedilmek için daha yüksek toplandığı yönündeki düşünceye atıfta bulunuyor .

Bitcoin bu şekillendirme modelini bir T'ye kadar takip edecekse, önümüzdeki günlerde 7.000 $ 'ı aşmak için bir kez daha girişimde bulunacak, daha sonra potansiyel olarak 3,800 $' dan yerel düşüklere doğru düşecek.

 Kripto para piyasasının daha fazla geri çekilmeye devam edeceği beklentisi, son hareketle kripto para biriminin önemli bir yatay seviyenin altına düştüğünü ve bir ders kitabına girdiğini gösteren işaretler gösteren Bitcoin grafisti Crypto Cactus tarafından da tekrarlandı. Bu durum “Kısa vadede BTC için daha fazla zararla sonuçlanacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ