Kripto yatırımcıları arasında Bitcoin’in fiyatının 5 ay içinde ilk kez 10 bin doların üzerine çıkması nedeniyle heyecan dorukta. Bu iyileşmenin uzun ömürlü olması için birkaç hamle gerekli.

Bu 3 Şey Olursa Bitcoin Fiyatı 10.000 Doların Üzerinde Kalacak

Kripto yatırımcıları arasında Bitcoin’in fiyatının 5 ay içinde ilk kez 10 bin doların üzerine çıkması nedeniyle heyecan dorukta. Bu iyileşmenin uzun ömürlü olması için birkaç hamle gerekli.

Kurumsal Yatırımcıların Gelmesi Gerekiyor

Bitcoin'e uzun zamandır kurumsal bir ilgi var. Artık eski finansal alandan piyasaya giren birçok yatırım fonu var. Bununla birlikte, çok azı önemli adımlar attı. Bu atılım eksikliği, hükümet düzenlemelerinin eksikliği ve blockchain varlıklarının yasal olarak tanınması ile birlikte piyasanın muazzam oynaklığı ile açıklanabilir.

Son boğa koşusu sırasında, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, kurumsal yatırımcılar aralarında kaldı. Şimdi, tüm işaretler açık bir iyileşmeye işaret ettiğinden, bu oyuncular aynı yolu izlememelidir.

Platform Gelişimi Devam Etmeli

Bitcoin'in kripto alanındaki hegemonyası sağlam kalırken, platformun açık teknik eksiklikleri var. Zincirleme işlem kapasitesi kitlesel kabul taleplerini karşılayamadığından ölçeklenebilirlik bir zorluktur. Bu nedenle, Yıldırım Ağı, ağ etkinliği arttıkça etkili olmalıdır.

Basitçe söylemek gerekirse, BTC'nin en iyi kripto para birimi olarak kalması için, yavaş onay sürelerinin ve son boğa çalışmasını tanımlayan yüksek ücretlerin bir tekrarını yaşamaması gerekiyor.

Ayrıca, Bitcoin uzun zamandır şu anda birçok küçük ülkeninkini aşan muazzam elektrik kullanımı nedeniyle eleştiriliyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasını ve geleneksel enerji santrallerinden gelen zaman dışı “atık” elektrik kullanımını içeren bu soruna yönelik çözümlerin şekillenmeye başlaması gerekmekte.

Bitcoin Fiat Para Geçişleri Geliştirilmeli

Bu sorun belki de kitlesel kabulün önündeki en büyük engeldir. Bitcoin'e kamuoyu ilgisi yüksektir, ancak çoğu potansiyel alıcı, Bitcoin satın alma sürecinden geçemez. Bu darboğaz açılmalıdır, fiat'ı kripto pazarına taşıma yeteneği pürüzsüz ve kullanıcı dostu hale gelmeli.

Neyse ki, kripto para ATM'leri çoğalıyor ve borsa uygulamaları satın alma seçeneklerini artırıyor. Hiç şüphe yok ki Bitcoin satın almak beş yıl öncesine göre çok daha kolay.

Bununla birlikte, borsaların, nüfusun büyük kesimlerine hizmet etme yeteneklerine müdahale eden hükümet düzenlemeleri tarafından giderek daha fazla yüklendiğini belirtmek gerekir. Örneğin, Poloniex tüm Amerikan pazarından çıktı ve Binance sadece ABD vatandaşları için yeni bir borsa yaratmak zorunda kaldı. Bu nedenle, müşteriler blok zincir varlıklarına makul erişime sahip olacaksa, hükümetle işbirliği şarttır.

 Bitcoin’in fiyatının kısa vadede nerede hareket ettiğinden bağımsız olarak, pazar hissi şu anda iyimser ve blockchain devrimi çok gerçek. Bu nedenle, kitlesel benimsenme ile ilgili herhangi bir zorluğun nihayetinde çözüleceğinden şüphe yoktur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ