Kripto para birini dünyasında Altcoin sıçrayışlarının ayrı bir önemi bulunuyor. Sert yükselişler özellikle yatırımcılarını memnun ediyor. Böyle olunca da bu yükselişlerin özellikle dikkat çektiği görülüyor.

Bu 4 Altcoin Son Bir Haftada Yüzde 100’ün Üzerinde Yükseldi

Kripto para birini dünyasında Altcoin sıçrayışlarının ayrı bir önemi bulunuyor. Sert yükselişler özellikle yatırımcılarını memnun ediyor. Böyle olunca da bu yükselişlerin özellikle dikkat çektiği görülüyor.

4 altcoin’de sert yükselişler

Son yedi gün içinde bir dizi altcoin, Ethereum'un Bitcoin'den ayrılmasıyla yaşam belirtileri gösteriyor.

CoinMarketCap'e göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geçen hafta %12,52 oranında ralli yaptı. Aynı zaman diliminde, Bitcoin %0,35 değer kaybetti.

Son zamanların en iyi performans gösteren altcoinlerinden biri, oyuncuların dijital varlıkları toplamasına, üretmesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir oyun olan Axie Infinity (AXS).

Geçen hafta AXS, CoinMarketCap'e göre, yedi günün en düşük seviyesi olan 5.20 $'dan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13.59 $'a yükseldi ve %161'in üzerinde bir artışa işaret etti.

Yükselen bir başka altcoin, kripto borsası KuCoin'in yerel varlığı olan KCS'dir. KCS, sadece bir haftada %110'un üzerinde bir artışı temsil eden yedi günün en düşük seviyesi olan 6.86$'dan 14.47$'a yükseldi.

Bu hafta ilerleme kaydeden üçüncü kripto varlığı, zincirler arası merkezi olmayan finans platformu Alpha Finance (ALPHA). Altcoin, yedi günün en düşük seviyesi olan 0,41 $'dan 0,88 $'a %114'ün üzerinde yükseldi.

Sıradaki, her varlık için kalıcı sözleşmeler (son kullanma tarihi olmayan bir türev) sunan merkezi olmayan bir platform olan Perpetual Protocol (PERP). PERP son yedi gün içinde %112 artışla 5,59$'dan en yüksek 11,86 $'a yükseldi.

Bitcoin yatay ticarete devam ederken diğer altcoinler de yükseliş işaretleri veriyor.

DeFi sektöründe yükseliş

Merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki birçok kripto para da sıçradı ve en güçlü kripto varlıkları geçen hafta %50 veya daha fazla arttı.

Birçok altcoin bir sıçramaya tanık olsa da, çoğu varlık tüm zamanların en yüksek seviyelerinin oldukça altında kalıyor – ve eğer Bitcoin aşağı yönlü hareket ederse, piyasanın geri kalanını da beraberinde götürmesi muhtemel.

Altcoinlerdeki yükseliş faaliyeti, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin 2 Temmuz'da 1,39 trilyon dolardan bugün %10'luk bir artışla 1,53 trilyon dolara yükselmesiyle ortaya çıkıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ