Analistler, Bitcoin'in önümüzdeki haftalarda daha da düşebileceğini tahmin ediyorlar. Mevcut COVID-19 pandemik durumu ile birlikte yapılan teknik analiz, BTC'nin 4.000 $ 'ın altına düşmesinin sürpriz olmayacağını göstermektedir.

Bu 5 İndikatör Bitcoin İçin 2019 Yılının Başını İşaret Ediyor

Analistler, Bitcoin'in önümüzdeki haftalarda daha da düşebileceğini tahmin ediyorlar. Mevcut COVID-19 pandemik durumu ile birlikte yapılan teknik analiz, BTC'nin 4.000 $ 'ın altına düşmesinin sürpriz olmayacağını göstermektedir.

Kısa vadeli: Ayı

Orta ila uzun vadeli: Güçlü Ayı

Çoğu Bitcoin yatırımcısı zorlu bir hafta ile karşı karşıya kaldı. BTC, dünya genelinde Finansal piyasalarda belirsizlik ve artan korku nedeniyle, başlangıçta hafta içinde sunduğu fiyata ayak uydurmak için mücadele etti. Şu anda analistler ayı odaklı konsolidasyon aşamasını çağırıyor.

İşte BTCUSD fiyatlarının düşmesine işaret eden beş gösterge:

Ayı Bayrağı oluşumu: Fiyatlarda önemli bir düşüş, ardından küçük bir yükseliş ve konsolidasyon aşamasına girerek bir Ayı Bayrağı oluşturur. Şimdi ayı bayrağına göre, BTC 3.450 dolara kadar düşebilir.

Death Cross: 50 DMA 200 DMA'nın altına düştüğünde death cross gerçekleşir ve bu 26 Mart'ta Bitcoin'de oldu. Uzun vadede başka bir Ayı göstergesi.

Direnç olarak hareket eden ortalama hareket: 200 DMA, Detah Cross’u oluşturduktan sonra bir direnç seviyesi olarak hareket etmeye başlar. Bitcoin 6.900 dolar ile güçlü bir dirençle karşı karşıya. Mevcut büyük satış dikkate alındığında, bu direnişi kırmak pek olası görünmüyor.

Fibonacci düzelme seviyeleri: Fibonacci 0.5 veya % 50 Ayı direnci seviyesi 6.542 $ 'dır. BTCUSD şu anda 6,540 dolar civarında seyrediyor ve bu direnç seviyesi çok önemli olabilir.

Dünya ekonomisi küresel durgunluğa giriyor: IMF Cuma günü dünya ekonomisinin küresel durgunluğa girdiğini duyurdu. Dow Vadeli İşlemleri % 3'ten fazla düşüş gösterdi. Ve Bitcoin sadece ABD'ye değil, küresel ekonomiye de bağlı. Altın gibi güvenli varlıklardan kaçan yatırımcılar, insanların sermayelerini kaybetmekten endişe duyduklarının kanıtıdır.

 Önümüzdeki haftalar kripto para birimi için test süreleri olacak. Finansal piyasalarda istikrar sağlamak için COVID-19 üzerindeki bulutun kaldırılması gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ