Bitcoin, 20.000 dolara yaklaşmaya devam ederek altcoinleri de beraberinde getirdi.

Bu Acımasız Ayı Piyasasında Nasıl Hayatta Kalınacağına Dair İpuçları

Bitcoin, 20.000 dolara yaklaşmaya devam ederek altcoinleri de beraberinde getirdi. Ayı piyasası aşaması henüz bitmedi ve bu durum yatırımcıları, özellikle de yeni başlayanları korkutuyor.

Bugün bir ayı piyasasında hayatta kalmanıza ve yükseliş evresini beklemenize yardımcı olacak ipuçlarına bakacağız.

Hızla düşen bir kripto pazarında, ortalama alma ve ticaret için en iyi zaman değil, daha düşük fiyatlarla satın almak için bazı nakit rezervlerini fiat para biriminde tutmak daha iyidir. Borsada veya kripto cüzdanında bakiyenizin azaldığını görmek sizi üzüyorsa, varlık ekranınızı fiat'tan BTC/ETH'ye değiştirin ve bu varlıkları mümkün olduğunca biriktirmeye çalışın.

Esnetme

Staking gibi diğer kripto para kazanma fırsatlarını keşfedin. Ticaretten daha fazlasını yaparak kripto varlıklarından para kazanabilirsiniz. Binance Earn gibi kripto para kazanma hizmetleri, eski karları sağlamadığı bir zamanda portföyünüz için bir alternatif sağlayabilir. Kripto para birimini bir yığına yerleştirin - yine de ticaret yapmayacaksınız, piyasaların toparlanmasını bekleyeceksiniz! Yakında varlıklarınızın yıllık yüzde veriminizle uyumlu olarak büyüdüğünü göreceksiniz. ETH 2.0 stake için yüzde 20 ve GLMR stake için yüzde 26 kadar yüksek. Banka oranlarından çok daha yüksek oranlara sahip başka birçok karlı kripto para ürünü de mevcuttur.

Alttan Satın Al

"Alttan satın al." Bu, kripto ticaretinde ana mantralardan biridir. "Dipten satın al", ayı piyasasına karlı giriş noktaları olarak düşük fiyatlardan yararlanmak anlamına gelir. Bu taktiği seçen tüccar, fiyatların belirli bir düşüşten sonra toparlanmasının an meselesi olduğuna inanır ve iyi bir kâr elde etmeyi umar. Ancak, “düşen bıçaklardan” kaçının. Gerçek bir dip bulmak, “düşen bıçağı yakalamaya” çalışmaktan, yani hızlı bir toparlanma beklentisiyle yakın zamanda dibe yakın hızla değer kaybeden bir varlık satın almaktan farklı değildir.

Stablecoin satın alın. Kabul edelim: çoğu kripto tüccarı hala kripto para ticareti kazançlarını ve kayıplarını fiat (dolar veya yerel para birimi) cinsinden ölçer. Sonuç olarak, bir ayı piyasasında, kripto portföyünüzün bazı karlarını stabelcoinlerde kilitlemek ve olası kayıplardan kaçınmak bazen akıllıca olur. Gelecekte, piyasadaki toparlanmaya hazırlanmak için biraz daha itibari para rezervini stablercoin'lere çevirebilirsiniz.

Açığa Satış Öğrenin

Eski bir söz vardır: Piyasa merdivenlerden yukarı çıkar ve asansörden iner. Bu, piyasaların düştüklerinden daha yavaş yükseldiği anlamına gelir. Boğa piyasası uzunlar için ne kadar iyiyse, bir ayı piyasası da şortlar için o kadar iyidir. Bu aracı nasıl kullanacağınızı öğrenin, ancak asıl mesele kendinizi kaptırmamak ve pozisyonunuzun likiditesini önlemek için çok fazla kaldıraç kullanmamaktır ve short pozisyonların ve marj ticaretinin kripto portföyünüz için daha yüksek risklere sahip olduğunu unutmayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ