Hawaii hükümeti Salı günü dijital para firmaları için bir düzenleyici sanal alanı açıkladı.

Bu Ada Ülkesi, Dijital Para İhraç Edenler İçin Yasal Bir Korumalı Alan Sunuyor

Hawaii hükümeti Salı günü dijital para firmaları için bir düzenleyici sanal alanı açıkladı.

Devlet, "Dijital Para İnovasyon Laboratuvarı" nın kurulduğunu, dijital para veren kuruluşların Hawaii'de eyalet parası vericisi lisansı olmadan iş yapmalarını sağlayan iki yıllık bir girişim başlattığını duyurdu. Valinin açıklamasında, iki yıl boyunca dijital para birimi ve faaliyetleri hakkında mevzuat hazırlamaya yönelik daha fazla perspektif kazanmayı umduğu vurgulanıyor.

Açıklamada, elde edilen bilgiler yasalara rehberlik etmek ve Hawaii'deki dijital para biriminin geleceğini belirlemek için kullanılacak.

Şirketler şimdi 1 Mayıs 2020 tarihine kadar Dijital Para İnovasyon Laboratuvarı'na başvurabiliyor.

Program, devlet kurumları, yani Ticaret ve Tüketici İşleri Bakanlığı, Finansal Kurumlar Bölümü (DFI) ve Hawaii Teknoloji Geliştirme Şirketi (HTDC) arasındaki bir ortaklıktan kaynaklanmaktadır.

Komisyon Üyesi Iris Ikeda'ya göre DFI ayrıca bir "eylem mesajı" da yayınladı. Bu, Hawaii'de lisanssız para iletimi yapan şirketlerin, programın bir parçası olmaları durumunda takipten çıktığı anlamına gelir. DFI plan kapsamında katılımcılara karşı harekete geçmeyecek.

 Sonuçta, iki yıllık program gelecekteki politikayı yönlendirmek için bir çabadır. HTDC'nin genel müdürü Len Higashi'ye göre, programdan içgörü, kripto paraya doğru daha ileri adımlara da kapı açabilir. Higashi'ye göre pilot programın Hawaii'yi kripto para birimini erken benimseyen biri olarak konumlandırma potansiyeli var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ