“Bir çerçeveye baktığımızda, düzenleyici netlik istiyoruz ve bu önemli bir çerçeve.”

“Bir çerçeveye baktığımızda, düzenleyici netlik istiyoruz ve bu önemli bir çerçeve.”

Bunlar, CNN’in Julia Chatterley ile yaptığı röportajda yer alan blockchain devi Ripple’ın CEO'su Brad Garlinghouse'un sözleriydi. “Çok miktarda ABD Doları ve Euro” akışına sahip herhangi bir havale pazarının yüksek bir öncelik olmaya devam ederken, bu gibi durumlarda tek engelin düzenleyici netlik olduğunu söylemeye devam etti.

Rahatlama Sağlanmalı

Kripto alanındaki düzenlemelerin sadık bir destekçisi olan Garlinghouse, milletvekilleri piyasayı düzenleme konusunda bir çeşit rahatlama sağlarsa Hindistan'ın genişleme listesinde olabileceğini ima etti.

“Biliyorsunuz, tipik olarak Hindistan'ın listemizde yüksek olacağını söylerdiniz. [Ama] Hindistan henüz düzenleyici bir bakış açısından çok fazla netlik sağlamadı ve bu yüzden öncelik vermedik. ”

Ancak ülkede kesin bir yasak bulunmamakla birlikte, yaklaşık iki yıl önce uygulanan bir yönetmeliğin Hindistan Merkez Bankası tarafından daha karar verilmemiş olması da piyasaya olumsuz baskı çekti.

Dört Gözle Beklemek

Düzenleyici açıklığın olmaması, San Francisco merkezli firmayı Hindistan'ın sunduğu geniş havale pazarını dört gözle beklemek için caydırmadı. Blockchain firmasının, ülkenin milletvekilleri piyasadaki düzenleyici tutumunu ortaya çıkarana kadar geri adım atıp atmadığı sorulduğunda, Garlinghouse,

“Geri adım attığımızı söylemem. Bu benim için çok sık uçuş milleri anlamına geliyor. ”

Ayrıca, Ripple destekli havale hizmetleri sağlayıcısı MoneyGram yakın zamanda, genişleme planlarının bir parçası olarak Nasdaq'da listelenen Ebix'in yüzde yüz iştiraki olan Hint para transferi şirketi EbixCash ile bir ortaklık duyurdu.


 Trading Economics'in son raporuna göre, Hindistan'daki havaleler 2018un üçüncü çeyreğinde 14.641 milyar $ 'dan 2019'un üçüncü çeyreğinde 16.373 milyar $' a yükseldi. Dijital alandaki gelişmeler, kripto piyasasında düzenleyici netlik ile birleştiğinde, havale piyasasının dinamiklerini ve sabit bir yukarı doğru eğri üzerinde bırakıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ