MATIC'in rallisi ve ortaklıkları etkileyiciydi ve zincir üstü aktivite ek büyümeyi gösteriyor.

Bu Altcoin %200 Artacak – Yatırımcıların Beklentisi ve Kazancınız

MATIC'in rallisi ve ortaklıkları etkileyiciydi ve zincir üstü aktivite ek büyümeyi gösteriyor.
Polygon'un günlük aktif kullanıcıları Ağustos ve Ekim ayları arasında yüzde 200 arttı.
Son 24 saatte yüzde 15'lik bir artışla Polygon (MATIC), bugün kripto pazarında en çok kazananlar arasında yer alıyor. Yatırımcılar, MATIC'in bu yükselişi en son kaydettiğinde, bu ralliyi yüzde 13.000 kazanç elde edene kadar sürdürdüğünü not etmelidir.

MATIC, 20 Ekim'de teknik tablolarda altın haç oluşumunun ardından küçük bir güç göstermeden önce, üç aydan fazla bir süredir yatay işlem görüyordu. Analistler, MATIC'in yatay ticaretten kopmasının, kripto balinalarının büyük hacimli MATIC ticareti ve bazı güçlü temellerden kaynaklandığını öne sürüyor.

Meta'nın Instagram NFT'lerinin Polygon ağına dayanacağını açıklamasının ardından, MATIC'in fiyatı 24 saat içinde yüzde 20'nin üzerinde arttı. Artıştan sonraki 1,06 dolarlık yeni fiyatı 4 ayda bir ilk oldu. Bu nedenle, büyük yükselişin ardından MATIC'in aşırı alım bölgesinde işlem görmesi şaşırtıcı değil. Şu anda, MATIC'in rsi 75'te duruyor.

MATIC Rallisini Destekleyen Temeller

Son 12 ayda Polygon, çeşitli sektörlerde birçok işletmeyle ortaklık kurdu. Bu işletmeler arasında bazı önemli isimler Robinhood, Disney ve Starbucks'tır.

Bununla birlikte, JPMorgan ve Instagram ile olan en yeni işbirlikleri, birçok endüstri analistinin ağın yerel tokeninin yaklaşık yüzde 200 artacağını tahmin etmesine neden oldu. Ortaklıkların yanı sıra, ağ kullanımı yoluyla blok zincirinin benimsenmesini analiz etmek de önemlidir.

Herhangi bir blok zincirinin benimsenmesini analiz etmek için kullanılan dört ölçüm, işlem sayısını, günlük aktif kullanıcıları ve toplam kilitli değeri içerir. Ağustos ayından bu yana Polygon'un günlük aktif kullanıcı sayısında ve ücretlerinde yüzde 200 artış oldu.

Polygon'un günlük aktif kullanıcıları, 5 Ağustos 2022'deki 248.853'e kıyasla 13 Ekim'de 737.815'ti. Analistler, günlük aktif kullanıcı sayısındaki bu artıştan Reddit NFT avatar lansmanının başarısının sorumlu olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, balinalar da MATIC'in son zamanlardaki yükselişine katkıda bulundu.

Zincir üstü analitik platformu Santiment'ten elde edilen veriler, MATIC balinalarının (10 milyondan fazla MATIC tokenine sahip olanlar) geçen ay MATIC varlıklarını önemli ölçüde artırdığını ortaya koydu. Veriler ayrıca dün, Şubat ayından bu yana ilk kez birden fazla 100 bin $ + MATIC işleminin olacağını gösterdi.

Polygon'un Kilitli Toplam Değeri 1 Milyar Doları Aştı

Analistler, piyasanın belirli bir blok zinciri hakkındaki önyargısını değerlendirmek için toplam değer kilitli (TVL) metriğini kullanır. Örneğin, Polygon'un TVL'si, ağdaki birkaç DeFi platformunda fonları kilitlemek için MATIC blok zincirini kullanır.

Bununla birlikte, yükselen bir TVL, ağın veya ilgili varlıklarının yükselişe geçtiğini göstermez. Bu sadece ağın büyüdüğü veya yeni likiditenin girdiği anlamına gelir. MATIC, Avalanche (AVAX) ve Arbitrum, TVL'de 1 milyar dolardan fazla olan sadece üç protokoldür.

Bununla birlikte, TVL'de (5 milyar dolardan fazla) daha yüksek bir değere sahip diğer üç tanesi Binance Chain, Tron ve Ethereum'dur. Ek olarak, Son Token Terminal verileri, 1 günlük ve 7 günlük grafiklerde pozitif TVL değerlerine sahip iki blok zincirinin Polygon ve Fantom olduğunu ortaya koydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ