Hafta sonu kripto para piyasasının toplam değeri 200 milyar doların üzerine çıkarken, çoğu kripto varlığı için marjinal kazanımlar görüldü.

Bu Altcoin Hafta Sonunu % 27 Yükselişle Tamamladı

Tezos, 1 milyar dolarlık piyasa değerini aştı ve ilk on içerisine girdi. Performans açısından diğer kripto para birimlerine göre açık ara liderdi.

Tezos Kripto Piyasalarına Üstünlük Sağladı

İyi haber şu ki, haftasonu boyunca büyük bir kripto çöküşü olmadı. Bu yüzden çoğu dijital para biriminin biraz daha fiyat artışı yaşadığı görülüyor. Altcoinler yatay bir düzlemde iken Bitcoin 7.500 doların üzerinde konsolide olmaya devam etti. Son bir kaç gün içinde yalnızca bir kripto para birimi ilerleme kaydetti.

Tezos, Cardano'nun da önüne geçerek piyasa değeri açısından bu yıl üçüncü kez bir milyar dolara ulaştı. Haftasonu 1.30 dolar civarında başlayan XTZ, birkaç saat önce 1.65 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Bu hamle, iki gün içinde % 27'lik bir yükselişe eşit durumda. Bu yükseliş altcoin'i büyük bir farkla en iyi oyuncu yaptı.

Günlük Satış Hacmi

XTZ için günlük satış hacmi, Binance ve OKEx ile ticaretin çoğunluğunu alarak 40 milyon dolardan neredeyse 70 milyon dolara yükseldi, ardından Coinbase Pro geldi. Yılın başlangıcından bu yana Tezos,% 250'lik bir yükseliş gerçekleştirdi ve Bitcoin’in ve 2019’un tüm kazancını bırakan diğer altcoinlerin çoğundan daha iyi performans gösterdi.

Hareket, Kevin Mehrabi gibi proje destekçilerinin de dikkatini çekti.

Tezos Temelleri

Bu kripto varlığı için yükseliş momentumunun birkaç nedeni olabilir. Dünyanın önde gelen iki kripto borsasında, Coinbase ve Binance'te büyük fırsatlar mevcut. Geçen hafta Binance, Tezos staking'i sıfır ücretle destekleyeceğini açıkladı ve Coinbase, video izleyenlere hediye vererek XTZ'de eğitimi zorladı.

Tıpkı rakip platformlar gibi, Tezos'ta da gelişme devam ediyor ve yapılan duyuruda şu ifadelere yer veriliyor:

“EF fonlu herhangi bir ekip, benzer şeyler üzerinde çapraz bloklu bir şekilde çalışmaya devam etmek istiyorsa, Tezos Vakfı potansiyel olarak fon sağlama ile ilgilenecek.”

Yakın tarihli bir duyuru, yakında ana ağda yayınlanmayı bekleyen birkaç katman 2 projesi olduğunu da vurguluyor. Tezos için TzStats Akıllı Sözleşme API'sinin 12 Aralık'ta yayına girmesi planlanıyor. Geliştiricilerin karmaşık kodlara gömülmeden uygulamalar yazmasına olanak tanıyor

 Şu anda Tezos, performans açısından kripto para piyasasına net bir şekilde liderlik yapmakta. İstanbul ağ yükseltmesinde başarılı bir şekilde geçen Ethereum bile, bugün fiyat açısından çok fazla hareket görmedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ