Axie Infinity Shards (AXS), yerel oyunlarının içinde ve dışında popüler bir meta haline geliyor. AXS, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan 1 milyar dolarlık piyasa değeri sınırını geçti

Bu Altcoin’i Kimse Tutamıyor – Fiyat Sert Yükseldi

Axie Infinity Shards (AXS), yerel oyunlarının içinde ve dışında popüler bir meta haline geliyor. AXS, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan 1 milyar dolarlık piyasa değeri sınırını geçti

Bitcoin fiyata bağlı kalırken ve Tether borçlanma oranları düşerken, NFT satışları 2021'in ilk yarısında parabolik hale geldi ve bazıları ana akım kripto para birimlerinde gelişmeye devam ediyor. NFT pazarı şu anda Axie Infinity Shards olarak bilinen çevrimiçi oyun Axie Infinity ile ilgili bir token tarafından domine ediliyor.

CoinGecko'ya göre, Axie Infinity Shards (AXS) bir aydan kısa bir sürede fiyatta neredeyse %400 arttı ve piyasa değeri 10 Temmuz'da 1 milyar doları aştı.

AXS, kripto para birimi günlük %55'lik bir artışın ardından 19.63 $'a dokunduğundan bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. AXS, bir yıldan daha kısa bir süre önce yaklaşık 0,5$'dan işlem görüyordu.

Axie Infinity'nin gelirinin tamamen seyreltilmiş piyasa değerine karşı analizi, piyasa değerinin Axie'nin geliriyle birlikte arttığını gösteriyor.

Bunun bir miktar Bitcoin ayı piyasası sırasında gerçekleşmesi, insanların sadece fiyatı üzerinde spekülasyon yapmak yerine aslında AXS'de ticaret yaptığını ve yatırım yaptığını öne sürdüğü için, Axie Infinity'nin zayıf piyasa koşullarına rağmen gelişebilirliğini gösterebilir.

Tokenin 30 günlük işlem hacmi şu anda 260 milyon doların üzerinde ve neredeyse NBA Top Shots, CryptoPunks ve OpenSea'nın toplam hacmine tekabül ediyor.

İnsanlar AXS ticaretinden kazandıkları parayı halihazırda gerçek dünya mallarını ve ihtiyaçlarını satın almak için kullanıyorlar, örneğin 22 yaşındaki yeni 2 ev satın alan bu adam ve bir arsa satın alan bu adam gibi. Dahası, insanlar AXS'lerini yalnızca tokenin yerel oyunu olan Axie Infinity'yi oynayarak kazanıyorlar.

Axie Infinity Açıklaması

Teknik incelemesine göre, Axie Infinity, Pokémon'dan ilham alan bir evren ve oyun modeli alıyor ve onu blok zinciri tabanlı bir teknolojik tasarımla birleştiriyor. Oyuncular "evcil hayvanları için savaş, topla, yetiştir ve kur" ve katkıları için Axie Infinity Shards ile ödüllendirilir.

Buna karşılık, AXS oyun içi ödüller kazanmak, oyunu oynamak ve sahiplerine yönetim oylarına katılma gücü vermek için stake edilebilir.

Elbette AXS, Binance AVATrade gibi borsalarda da alınıp satılabilir ve son olarak Kraken tarafından fiat veya diğer kriptolar için eklendi ve Axie evreninden “Küçük Aşk İksirleri (SLP)” olarak bilinen başka bir NFT'nin yanı sıra. Bu nedenle, oyunu oynamak meşru bir gelir kaynağı olabilir ve insanlar bu gerçeği hızla kavramaktadır.

Axie Infinity artık hem piyasadaki en çok işlem gören oyun tokeninden hem de aynı oyun içinde 1.5 milyon dolarlık sanal arazi satın aldıktan sonra bugüne kadarki en büyük NFT satışından sorumlu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ