Avalanche blok zincirinin yerel kripto para birimi olan milyonlarca AVAX tokeninin kilidi açılacak ve ekosistemdeki önemli oyunculara dağıtılacak.

Bu Altcoin İçin Alarm: Milyonlarca Dolarlık Kilit Açılıyor

Avalanche blok zincirinin yerel kripto para birimi olan milyonlarca AVAX tokeninin kilidi açılacak ve ekosistemdeki önemli oyunculara dağıtılacak. Bu da toplam arzda önemli bir artışa neden olacak. Pazar günü, duyuru tarihinde yaklaşık 130 milyon dolar değerinde olan 9,3 milyon AVAX tokeni dolaşıma girecek.

Avalanche'ın iletişim şefi Patrick Sutton'a göre, tokenler Avalanche Vakfı, stratejik ortaklar, Ava Labs ve bir airdrop dahil olmak üzere çeşitli alıcılara tahsis edilecek. Ancak, kilidi açılmış tokenlerin otomatik olarak hemen kullanıma girmediği belirtilmelidir. Vakıf, bunların ne zaman ve nasıl kullanılacağını belirleme yetkisine sahiptir.

AVAX, Avalanche'ın akıllı sözleşmeler ekosistemi için yakıt görevi görür ve staking yoluyla blok zincirinin güvenliğini sağlamada çok önemli bir rol oynar. Token akışına rağmen AVAX, fiyatı son 24 saat içinde 14,33 $ seviyesinde durarak istikrarını korudu.

Token kilit açma işlemleri genellikle yatırımcılar arasında endişe uyandırırken, Avalanche kilidi açma işlemi çok önceden planlanmıştır ve kripto alanındaki en sofistike aktörler stratejilerini buna göre ayarlamıştır. Token altyapısı firması Hedgey Finance'in CEO'su Lindsey Winder, yaklaşan kilidin açılmasının beklendiğini ve kripto analitik firması Token Insights'tan alınan verilerin 358,55 milyon AVAX tokeninin kilitli kaldığını gösterdiğini belirtti. Ancak Sutton, gerçek kilitli token sayısının 96.06 milyon olduğunu ve bunun da Token Insights'ın tahmininin yaklaşık dörtte biri olduğunu belirterek bu rakama itiraz ediyor.

AVAX tokenlerinin dağıtımı gerçekleşirken, Avalanche ekosistemindeki paydaşlar ve katılımcılar bu ek belirteçlerin nasıl kullanıldığını yakından izleyecek. Bu belirteçlerin stratejik olarak tahsis edilmesi ve kullanılması, Avalanche blok zincirinin daha da geliştirilmesi ve büyümesi için sonuçlar doğurabilir.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ