Milyonlarca altcoin akıyor. Bir kripto firması bugün bir uyarı yaptı. İşlem hacimleri zayıf olduğu ve Binance gibi piyasa yapıcılar daha az aktif hale geldiği için altcoinler bu hafta sonu daha da düşebilir. Ayrıntılara bakalım.

Bu Altcoin İçin Milyonlar Aktı: Hızlı Düşebilir

Milyonlarca altcoin akıyor. Bir kripto firması bugün bir uyarı yaptı. İşlem hacimleri zayıf olduğu ve Binance gibi piyasa yapıcılar daha az aktif hale geldiği için altcoinler bu hafta sonu daha da düşebilir. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin MATIC fiyatı bu nedenden düştü

Blockchain verilerine göre, önemli piyasa yapıcıları Jump Trading ve Cumberland hamle yaptılar. Buna göre milyonlarca altcoin MATIC harekete geçirildi. Bu hamle sonrası MATIC %30 düştü. Analitik firması Lookonchain, Cumartesi günü birden fazla tweet attı. Cumberland'ın Binance'e 6,3 milyon doların üzerinde 9 milyon MATIC yatırdığını belirtti. Ayrıca Coinbase'e de 3,5 milyon dolar değerinde 5 milyon MATIC yatırdığını söyledi. Firma, Cumberland, Jump Trading ve Robinhood ile ilgili bir başka kripto cüzdanının kripto borsalarına kümülatif 9,4 milyon yatırdığını da sözlerine ekledi.

Blockchain verilerine göre, önemli piyasa yapıcıları Jump Trading ve Cumberland tarafından Cuma gecesi yaklaşık %30'luk bir düşüş öncesinde kripto borsalarına milyonlarca poligon (MATIC) gönderildiği görülüyor.

Analitik firması Lookonchain, Cumartesi günü birden fazla tweet'te Cumberland'ın Binance'e 6,3 milyon doların üzerinde 9 milyon MATIC ve Coinbase'e 3,5 milyon dolar değerinde 5 milyon MATIC yatırdığını söyledi.

Firma, Cumberland, Jump Trading ve Robinhood ile ilgili bir başka kripto cüzdanının kripto borsalarına kümülatif 9,4 milyon yatırdığını da sözlerine ekledi.

Nerede satışa konu var

Bu mevduatlar muhtemelen likit olmayan bir ortamda kripto borsalarında satıldı. Buna göre MATIC tokenlerinde ani bir fiyat düşüşüne katkıda bulundu. Benzer fiyat hareketleri, son 24 saat içinde %25'e kadar düşen cardano (ADA) ve solana (SOL) tokenlerinde de görüldü. Tokenlar, bu haftanın başlarında kripto borsaları Binance ve Coinbase'e karşı birden fazla ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyasında menkul kıymet olarak iddia edildikten sonra muhtemelen etkilendi.

Bu nedenle, kripto hizmetleri firması Matrixport, hafta sonu boyunca büyük tokenlerin daha fazla satılmasının beklenebileceğini söyledi. Firma, "İşlem hacimleri zayıf olduğu ve Binance gibi piyasa yapıcılar daha az aktif hale geldiği için altcoinler bu hafta sonu daha da düşebilir" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ