Dash, artan benimseme, işlem hacmi ve fiyat performansı ile birlikte 2020 yılının ilk çeyreğinde ticari ödemelerde % 104'lük bir artış açıkladı.

Bu Altcoin, Latin Amerika Ortaklıkları ile Ticari Ödemelerde Yüzde 100 Artış Görüyor

Dash, artan benimseme, işlem hacmi ve fiyat performansı ile birlikte 2020 yılının ilk çeyreğinde ticari ödemelerde % 104'lük bir artış açıkladı.

Gizlilik odaklı kripto para birimi Dash, 2020 mali raporunun ilk çeyreğini yatırımcılara açıklayarak benimsenme ve ticari ödemelerde sağlam bir büyüme olduğunu açıkladı.

Rapora göre, Dash kullanan ticari ödemeler ilk çeyrek için % 104 büyümüş durumda. Latin Amerika bölgesindeki bir dizi ortaklığın da yardımıyla oldu bu gelişmeler.

2020 yılının ilk çeyreğinde, mobil cihazlara yüklenen aktif Dash cüzdanlarının sayısı 101.747'ye ulaştı ve bu rakam geçen yıla göre % 214, bir önceki çeyrekte % 21 artış gösterdi.

Aynı dönemde Dash kullanan günlük ortalama ticari ödeme sayısı, yıllık % 104 artışla 17.127'ye yükseldi.

Bu büyüme Latin Amerika ülkelerinde, özellikle Venezuela’da ve Brezilya'da, birçok ortaklıktan kaynaklanmıştır.

Ocak ayında Venezuela'daki Burger King ile işbirliği Dash ve diğer kripto para birimlerini kullanarak ödeme yapılmasını sağladı. Buna ek olarak, ülkedeki binlerce trader yerel savunuculuk programları ve MegaSoft satış noktası terminalleriyle yakın zamanda entegrasyon sayesinde Dash'i kabul ediyor.

Brezilya'da 2,5 milyondan fazla satıcı artık ATAR Pay gibi çözümlerle Dash'i bir ödeme aracı olarak kabul edebiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ