Kripto para piyasasında balina hareketlerinin son derece ilgiyle takip edildiği bilinen bir gerçek .

Kripto para piyasasında balina hareketlerinin son derece ilgiyle takip edildiği bilinen bir gerçek . Özellikle Bitcoin’de meydana gelen Balina hareketleri çoğu zaman piyasada tedirginliğe neden olur. Balinalar Altcoin’lere yöneldiklerinde ise kripto para piyasasında coşku dolu bir hareket başlar.

Son zamanlarda Balina’ların yöneldikleri altcoin’lerin piyasanın epey dikkatini çektiği bir realite olarak karşımızda duruyor. Örneğin balinalar son iki ayda yaklaşık olarak 11 milyon civarında AAVE biriktirmiş durumda.

Yakın zamanlarda piyasaya sürülen yeni bir token olan ApeCoin’e ise olağanüstü bir yönelim oldu ve milyon dolarlık alımlar gerçekleşti. Bu alımlar aynı zamanda tokenin fiyatına da yansıdı ve 14 dolarlık bir fiyat etiketi oluştu.

Liste sadece bu token’lerle sınırlı da değil. Balinaların hücum ettiği altcoin’ler arasında Axie Infinity(AXS), Basic Attention Token(BAT), Loopring(LRC) ve Convex Token (CVX) gibi kripto para birimleri yer alıyor.

Balinaların bu yönetimini yorumlarsak yukarıda bahsi geçen altcoin’lerin bir gelecek vaat ettiğini vurgulamak mümkün. Zira balinaların seçtiği projelerin belli bir süzgeçten geçtiğini ifade edebiliriz.

Diğer taraftan balina birikiminin fazla olmasının beraberinde getirdiği riskler de bulunuyor. Yüksek hacimli satış riski bu riskler içerisinde en ön sırada yer alıyor. Böyle bir satış riski satışın gerçekleştiği altcoin’i ciddi bir fiyat kaybına uğratıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ