Reddit, şifreli ifadenizi avlamak için XRP kullanan dolandırıcıları tartışırken anonim cüzdanlar arasında üç büyük miktarda XRP taşındı.

Reddit, şifreli ifadenizi avlamak için XRP kullanan dolandırıcıları tartışırken anonim cüzdanlar arasında üç büyük miktarda XRP taşındı.

Ripple’ın XRP’si kripto para piyasasında üçüncü en büyük kripto para. BTC ve ETH ile birlikte, genellikle dolandırıcılar tarafından kullanılıyor. Son zamanlarda, analitik web sitesi Bithomp yeni bir XRP airdropu hakkında bir not yayınladı. Reddit kullanıcıları bu hamleyi tartışıyor, cüzdanlarındaki şifreli cümleleri avlayan bir aldatmaca diyorlar.

Bu arada, XRPL Monitör sayfası bilinmeyen cüzdanlar arasında yaklaşık 65 milyon XRP hareket eden birkaç transfer tespit etti. Bir kısmı BitPay adresleri arasında taşındı.

XRP Sunan Kripto Dolandırıcılığı

XRP işlemlerini izlediği Bithomp web sitesinde, kısa bir süre önce Ripple'ın 1 Şubat itibariyle ağ kullanıcılarını teşvik etmek için '3 milyar XRP' yayınladığını not etti.

O zamandan beri az miktarda XRP yayıldı. Kullanıcıların XRP'lerini almaları beklenen web sitesinin adı, ClaimRipple.com olarak adlandırılıyor. Bir Reddit kullanıcısı, adresinizi ve XRP'nizi talep etmek için bir şifre ifadesi sağlamanız gerektiğini ve bunun bir aldatmaca olduğunu iddia ettiğini söylüyor.

Bithomp bu XRP airdropları 'Sahtekarlık Uyarısı' ile etiketledi.


65 milyon XRP aktarıldı, BitPay dahil

XRPL Monitor Twitter sayfası XRPL Monitor, üç büyük XRP işlemi hakkında toplam 65 milyon XRP veri paylaştı. İkisi birbiri ardına geldi ve anonim kripto cüzdanları arasında 44 milyon XRP aktardı.


Üçüncü işlem, BitPay kripto ödeme platformunun cüzdanları arasında 21 milyon XRP gönderdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ