Matic’in (MATIC) fiyatı iki haftada yüzde 200’ün üzerinde değer kazandıktan sonra yüzde 70 düşüş yaşadı.

Bu Altcoinin Fiyatı Aniden Yüzde 70 Düştü – Binance CEO’su Açıklama Yaptı

FOMO'ya girip Binance'ın ilk borsa tekliflerinden (IEO'lar) biri olan Matic'i (MATIC) satın alanlar için korkunç bir gün yaşandı. Kartın fiyatı kısa sürede yüzde 70'den fazla düştü.

Yatırımcılar Cehennemi

Ticaretteki temel kural, neredeyse kesinlikle acı verici bir düzeltmeyle sonuçlanacağından büyük bir miktarı bir koine yatırmamak. Ancak, bu pompayı satın alan kişiler bile, MATIC fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşır ulaşmaz çıkarlarsa, kazanan tarafta olurlar.

Matic'in yüksek seviyelerden aşağı inmesiyle, kripto analisti Alex Krüger küçük değere sahip altcoinlerin kıyametini tahmin ediyor. Daha büyük coinlerin aynı kaderi görebileceğini bile söylüyor, ancak bu durumun “çok şaşırtıcı” olacağını vurguluyor.

Bu probleMATIC

IEO'lar bu yıl ticaret hacimleriyle en büyük borsa olan Binance ile yeni bir trend haline geldi. Yeni para toplama modeli, itibarı sayısız aldatmaca ile lekelenen ilk kripto para tekliflerinin (ICO'lar) yerini aldı. Önemli bir fark, IEO'ların bir borsa tarafından yapılması.

Bununla birlikte, bu projelerden hiçbiri ilk fiyat patlamasından sonra sürdürülebilir bir büyüme gösteremedi. Bazı eleştirmenler, bunların sadece pump ve dump hareketleri olarak ders kitaplarına konu olduğuna inanmakta.

Suçlu bulmak

Bir grup hoşnutsuz yatırımcı Twitter'da Matic'e hakaretler savuruyor olsa da, Binance CEO'su Changpeng Zhao, proje ekibinin % 70'lik MATIC fiyat düşüşüyle hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor. Bazı büyük yatırımcıların görünüşte paniğe kapıldığını ve bu kısır satış döngüsüne neden olduğunu açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ