Kripto para endüstrisinde son dönemde çok farklı gelişmeler birbiri ardına geliyor. Biz de bu gelişmeleri sizler için derledik.

Bu Analist Bitcoin

Kripto para endüstrisinde son dönemde çok farklı gelişmeler birbiri ardına geliyor. Biz de bu gelişmeleri sizler için derledik. Bakalım son zamanlarda önge gelen kripto paralarda hangi gelişmeler yaşanmış.

Bitcoin

Endüstride The Cryptomist olarak bilinen bir kripto analisti, Bitcoin'in büyük bir kırılmaya hazır olabileceğini söylüyor.

Analist, 43.000 takipçisine gönderilen bir tweet serisinde BTC'nin yükselen bir üçgende göründüğünü ve birkaç gün içinde parçalanabileceğini söylüyor.

“Geçen hafta ve biraz önce söylediğim gibi gözüken muhtemel bir yükselen üçgen söz konusu. Şu an uzun zamandır iyilik yapıyorum, ancak (ayılar için bir hamle daha yapma ihtimalim var).

Geçen haftaki hedefler aynı kalıyor:

- 7700

- 8450

- 9400

Şimdi long poziyonu zamanı değil."

Bu arada, Magic ismini alan bir analist çok daha aşağı seviyeleri öngörüyor.

Her ne kadar analist BTC'nin kısa vadede yukarı yönlü hareket edebileceğini kabul etmesine rağmen, Magic 31.000 takipçisine, önde gelen kripto para biriminin öngörülebilir gelecek için bir geri çekilme içinde kilitli kalacağını söylüyor ve şöyle diyor.

“BTC ve diğerleri önümüzdeki günlerde yukarı yönlü bir kırılma oluşturmaya çalışabilirler. Bununla birlikte, eğer BTC daha düşük bir seviyeye gelirse, 7250'deki son tartışmalı kritik desteğin altına düşmesi muhtemel.

Kısa vadeli bir geri dönüş görebiliriz, ancak BTC düşüş piyasasında ve düşüş eğiliminde. ”

Ripple ve XRP

Austin'deki Texas Üniversitesi, blok zinciri ve kripto para birimine odaklanan araştırma projeleri başlatmak isteyen fakülte üyelerine ve mezunlarına hibe vermek istediğini söylüyor.

Program, akademi'de blockchain anlayışını hızlandırmak için geçen yılın kasım ayında üniversiteye ortak olan Ripple tarafından destekleniyor.

“Fon Ripple Labs Inc. tarafından yapılan cömert bir hediye ile sağlanıyor. Girişimden fon alan öğrenciler ve öğretim üyeleri, fon döneminde sırasıyla “Ripple Lisansüstü Araştırmacısı” ve “Ripple Araştırmacısı” unvanını alacak ve Texas McCombs'taki araştırma raporlarında Texas McCombs'daki Blockchain Girişimi'nden aldıkları hibeyi kabul edecekler.”

Litecoin

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, LTC'nin gerekli ve önemli bir kripto varlığı olmasının birçok nedeni olduğunu söylüyor.

Let’s Talk Bitcoin podcast’iyle ilgili yeni bir röportajda Lee, koinin en büyük gücünü ve genel likiditesini ön plana çıkarıyor.

“Öyleyse daha kısa blok süresi ve [Bitcoin'den daha ucuz] ücretlerle, ödemeler için oldukça iyi ve insanlar onu biraz kullanıyor. Ayrıca yeni şeyler test etmek için de iyi durumda. Litecoin'in piyasa değeri, Bitcoin’den çok daha küçük. Bu yüzden biraz daha fazla risk alabilir ve potansiyel olarak Bitcoin'in yapamayacağı kadar muhafazakar olabilecek şeyler yapabiliriz…
Bu ağ protokolleri, para birimleri - bir ağ etkisine sahiptirler. Yani herkes kullanıyorsa, en likidite olanı, tüm borsalarda fiat ve kripto para arasında kolayca değiştirebileceğiniz olanı kullanmak istersiniz. Bu nedenle, Litecoin bundan faydalanıyor, çünkü Çin, tüm Litecoin’i ikinci bir kripto para birimi olarak eklemiş durumda.
Litecoin şimdi hemen hemen her borsada yer alıyor. Bu nedenle, herkes için, herhangi bir yerdeki paralarını Litecoin ve tabii ki Bitcoin'e taşımak çok kolay. Böylece yeni kullanıcılar için çok yardımcı oluyoruz. Ve bunun kesinlikle bir ağ etkisi var. Tüm borsalar tarafından desteklendikten sonra - örneğin, Bitcoin ATM'lerinin üçte ikisi Litecoin'i desteklemekte. Çünkü uygulaması kolay ve her yerde destekleniyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ