17 ülkede 4.852 kişiyle yapılan bir ankette, kamu kurumlarının finansal kurumlara ve geleneksel varlıklara duyulan güvenin azalması nedeniyle Bitcoin'e (BTC) artan bir güven ortaya çıkıyor.

Bu Anket Bitcoin’e Olan Güveni Gösteriyor

17 ülkede 4.852 kişiyle yapılan bir ankette, kamu kurumlarının finansal kurumlara ve geleneksel varlıklara duyulan güvenin azalması nedeniyle Bitcoin'e (BTC) artan bir güven ortaya çıkıyor.

Anketi Nisan ayında gerçekleştiren Tokenist'e göre, önde gelen kripto para birimindeki bilgi ve güven son üç yılda arttı. Ankete katılanların% 45'inden fazlası Bitcoin'e hisse senetleri, gayrimenkul ve altın yerine yatırım yapmayı tercih ettiklerini söylüyor.

Anket ayrıca, katılımcıların % 47'sinin büyük bankalar üzerinde Bitcoin'e güvendiğini ve 2017'den beri % 29'luk bir artışa işaret ettiğini buldu.

Halkın Bitcoin'e olan güven kazanımları erkek Milenyumlar arasında en dramatiktir. Bu demografik gruptaki katılımcıların yarısından fazlası BTC'ye devlet tahvillerine sahip olmayı tercih ettiklerini söylüyor.

Bitcoin'in geleceğine olan güven özellikle genç katılımcılar arasında yüksektir. Anket, Z kuşağının % 59'unun çoğu insanın önümüzdeki on yıl içinde kral parasını kullanacağını düşündüğünü gösteriyor.

Geleneksel bankacılık kurumları ise farklı bir eğilim görüyor. Hisse senetleri ve tahviller gibi varlıklara olan güven, son üç yılda düştü. Son zamanlarda büyük bankalar tarafından tutulan varlıkların oynaklığı ve kripto endüstrisinin artan profesyonelleşmesi eğilime katkıda bulunmuş olabilir. Raporda, finansal kurumlara duyulan güvenin azalmasının Bitcoin'e fayda sağladığını söylüyor.

“Bu artan güven, bir varlık sınıfı olarak halkın BTC'ye olan güvenindeki muazzam bir artışla kanıtlanıyor.”

 “Belki de son COVID-19 piyasa dalgalanmalarıyla birleştiğinde, merkez bankaları para bastığında BTC anlatısının güçlü bir şekilde desteklendiğini görüyoruz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ