Kripto para birimi fiyatlarının son derece değişken ve öngörülemez olduğu böyle bir endüstride, tüm her şeyi bir sepete koymak oldukça riskli olabilir.

Kripto para birimi fiyatlarının son derece değişken ve öngörülemez olduğu böyle bir endüstride, tüm her şeyi bir sepete koymak oldukça riskli olabilir. Birçoğu bunu zor yoldan öğrenirken, bazıları başkalarının deneyimlerinden öğrendi.

Yakın zamanda yapılan bir Twitter anketi, artan sayıda kripto tüccarının ve yatırımcının artık portföylerini Bitcoin dahil olmak üzere birden fazla dijital parayı içerecek şekilde genişlettiğini ortaya koydu.

Tüccarların % 46,7'si BTC ve 5 Diğer Altcoin'e Yatırım Yapıyor

Popüler kripto para tüccarı Josh Rager, insanlara hangi dijital varlıklara yatırım yaptıklarını sormak için Twitter'a götürdü.

Ankete göre, tüccarların neredeyse yüzde 47'sinin paraları Bitcoin'de ve beşten az diğer kripto para birimlerinde bulunurken, katılımcıların % 16.6'sında Bitcoin ve en az altı altcoin yatırımları var.

İlginç bir şekilde, tüccarların % 23 kadarı “Bitcoin'de hepsi var” olma modunda. Bu katılımcılar, BTC'ye sadece piyasadaki diğer paralarla ilgisi olmayan yatırım yaptıklarını söylediler.

Son olarak, ankete katılan tüccarların % 12,3'ü, alternatif kripto para birimleriyle ilişkili artan volatiliteye rağmen, Bitcoin'e yatırım yapmadan % 100 altcoin sahibi olduklarını iddia etti. Ancak, altcoinlere tamamen yatırım yapmak, tüccarların sadece birkaç gün içinde % 300 artış gösteren altcoin olan Everex (EVX) gibi kısa bir süre içinde büyük karlar elde edebildikleri için kendi avantajlarıyla birlikte gelir. Tabii ki, birçoğu altcoinlerin 2018'deki ayı pazarından önceki konumlarından hala çok uzakta olduklarını da belirtmek gerekir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ