Küresel varlık yönetimi devi Fidelity'den yapılan yeni bir anket, kurumsal yatırımcıların % 36'sının zaten kripto varlıklarına sahip olduğunu gösteriyor.

Bu Ankete Göre Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’e Yöneliyor

Küresel varlık yönetimi devi Fidelity'den yapılan yeni bir anket, kurumsal yatırımcıların % 36'sının zaten kripto varlıklarına sahip olduğunu gösteriyor.

Henüz piyasada olmayan beş yatırımcıdan dördü gelecekte kripto para birimi tutmakla ilgilendiklerini ve ortaya çıkan teknolojinin en az bir yönünü çekici bulduklarını söylüyor.

“Kurumsal yatırımcıların neredeyse % 80'i dijital varlıklarla ilgili çekici bir şey buluyor; ABD ve Avrupalı yatırımcılar arasında neredeyse aynı derecede çekici üç özellik var: diğer varlık sınıflarıyla ilişkilendirilmemiş (% 36); yenilikçi bir teknoloji oyunu (% 34); ve yüksek potansiyel artış (% 33). ”

Bağlı şirketi Fidelity Digital Assets aracılığıyla Bitcoin'e maruz kalma imkanı sunan Fidelity, anketin sonuçlarının müşterilerden gördüğü taleple aynı çizgide olduğunu söylüyor.

“Bu sonuçlar, dijital varlıklara yeni bir yatırım yapılabilir varlık sınıfı olarak daha fazla ilgi ve kabul yönünde pazarda gördüğümüz bir eğilimi doğrulamaktadır. Bu, kripto yerel fonlarından emekli maaşlarına kadar uzanan müşteri boru hattımızın gelişen bileşiminde belirgindir. ”

Rapora göre, anket yapılan yaklaşık 800 net değere sahip yatırımcının yaklaşık dörtte birinden fazlasının BTC'ye sahip olduklarını ve % 11'i ETH'ye sahip olduklarını söyledi.

Anketin etkileyici sonuçlarına rağmen, Fidelity yatırımcıların hala genç ve oynak endüstri hakkında endişeleri olduğunu belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ