COVID-19, blockchain alanı içinde son haftaların ana cehennemi olan BitMEX türevleri borsası, Bitcoin (BTC) hakkında bazı iyi haberler getirdi.

COVID-19, blockchain alanı içinde son haftaların ana cehennemi olan BitMEX türevleri borsası, Bitcoin (BTC) hakkında bazı iyi haberler getirdi.

BitMEX kripto türevleri borsası ekosisteminin bir analiz dalı olan BitMEX Research, en etkili ve verimli Bitcoin (BTC) geliştiricilerinin kim olduğunu bulmaya çalıştı.

Her şeyden önce, BitMEX araştırmasındaki analistler, amiral gemisi blok zincirinin üzerinde çalışan ikinci katman ölçeklenebilirlik çözümü olan Bitcoin (BTC) veya Lightning Network üzerinde çalışan açık kaynak geliştiricilerinin finansmanını inceledi. Aşağıda yalnızca bilinen finansman kaynaklarına sahip geliştiricileri içeren grafik yer almaktadır:


Kanada merkezli Blockstream şirketi San Francisco'da bulunan Lightning Labs Inc. ile ilk pozisyonu paylaşıyor gibi görünüyor. Sonraki ekip yakın zamanda Slow Ventures, Ribbit Capital ve diğer özel yatırımcılardan A Serisi finansmanında 10 milyon dolar topladı.

Jack Dorsey’ın Square Crypto’su üçüncü sırada. Şirket, bu altyapıya katkısı ile bilinen, yerleşik bir takma ad geliştirici olarak Lightning gelişimi konusunda tutkulu.

Araştırmalarının ikinci bölümünde, analistler GitHub'ın Bitcoin Core'un depolarındaki faaliyetlerini izledi. Araştırmalarına dayanarak, bağımsız geliştiricilerin kurumsal rakiplerini geniş bir farkla aştığı görülmektedir.

Bu sonuçlar BitMEX Research'ün Bitcoin (BTC) geliştirme ekosisteminin aşağıdaki olduğu sonucuna varmasına izin verdi:


Fon sağlayıcıların dağılımı ve şeffaflık gibi metriklere dayalı olarak geliştirici finansmanı açısından oldukça güçlü bir durumdadır.

Bu, Bitcoin Vakfı'nın ilk ve tek önemli katılımcı olduğu 2012-2014'te Bitcoin (BTC) benimsenmesinin ilk aşaması ile karşılaştırılmıştır. Günümüzde, çeşitlilik fon kaynaklarını da beraberinde getirmiştir ve bu da Bitcoin (BTC) yazılımının ademi merkeziyet ve geliştirme sürecini iyileştirmiştir. Araştırmacılara göre:

 durum geçmişte olduğundan daha sağlıklı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ