Kripto analisti Lark Davis, yatırımcıların yeni altcoin projelerine yatırım yaparken izlemesi gereken bazı önemli KIRMIZI Bayrakları paylaşıyor.

Bu Ayı Piyasasında Bu Kripto Para Birimlerini ALMAYIN

Kripto analisti Lark Davis, yatırımcıların yeni altcoin projelerine yatırım yaparken izlemesi gereken bazı önemli KIRMIZI Bayrakları paylaşıyor. Bu acımasız ayı piyasası sırasında altcoin projelerine yatırım yapmadan önce dikkate alınması gereken beş önemli şeyi paylaşıyor.

Kriptodaki acımasız ayı piyasası, küçük ve büyük yatırımcılar da dahil olmak üzere herkesi sarstı. Daha geniş kripto piyasası, Kasım 2021'in zirvesinden bu yana değerlemelerinin yüzde 70'inden fazlasını kaybetti. Bir sonraki boğa koşusunu bekleyecek kadar sabırlı olan uzun vadeli yatırımcılar için bu, dolar maliyeti ortalaması için iyi bir fırsat olabilir.

Bununla birlikte, bazı kripto para birimlerinin birkaç sente mevcut olması, birinin bunlara para yatırması gerektiği anlamına gelmez. Şu anda, piyasadaki kripto para birimlerinin yüzde 95'inden fazlası yüzde 90 indirim ve daha fazlası ile sunuluyor. Bu çok iyi bir pazarlık gibi görünse de, yine de dikkatli olunmalıdır. Terra ekosisteminin Mayıs 2022'deki bu çöküşü, en iyi projelerden bazılarının bile kısa sürede yok olabileceğine dair çok büyük bir ders.

Bu nedenle, yatırımcıların zaman testinden kurtulan iyi projeleri filtrelemesi esastır. Kripto piyasası analisti Lark Davis, bu ayı piyasasında ALINMAMASI gereken kripto para birimlerinin bir listesini paylaşıyor. Ayrıca yatırımcıların bu tür paraları kendi başlarına nasıl tanımlayabileceklerini de paylaşıyor.

1. Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerine Ulaşamayan Altcoinler

En iyi kripto projelerinin çoğu ve müteakip dijital varlıkları, 2017'de ATH'lerini geçerek tüm zamanların en yüksek hareketli yoluna dokundu. Ancak, XRP, NEO ve diğerleri gibi, avantajlarından yararlanamayan kripto paralar oldu.

Ayı piyasası sırasında bu tür altcoinleri satın almak, mevcut piyasa çöküşü sırasında hiçbir anlam ifade etmiyor. Davis, bu altcoinlerin son boğa koşusu sırasında cesaretlerini kanıtlamak için yeterli şansa sahip olduğunu ancak başarısız olduğunu ekliyor.

Peki ya XRP? ah ah ah! Bildiğimiz gibi, Ripple Aralık 2020'den bu yana SEC ile yasal bir savaşta ve dava tarih itibariyle beklemede. Analistler, davanın XRP'nin büyük bir ralli şansına sahip olabileceği Ripple sonrası lehine sonuçlanmasını bekliyorlar. Ayrıca XRP, tüm olumsuzluklara rağmen ilk on kripto para birimi arasında yer almaya devam ediyor.

2. Geliştirici Etkinliği Olmayan Dijital Paralar

Geliştirici etkinliği açısından durgunluğa giren altcoinler, Lark Davis'e göre büyük bir HAYIR-HAYIR. Bazı projeler bazı şaşırtıcı teknolojik şeyler vaat etmiş olabilir, ancak iğneyi hareket ettirmede başarısız olmuş olabilir.

Davis, son altı ayda somut geliştirici faaliyeti göstermeyen projelere ve geleceklerine inanmak için hiçbir neden olmadığını da ekliyor. Bu tür projeler büyük bir Kızıl Bayraktır. Geliştirici etkinliğini takip etmek için Davis, cryptomiso.com adlı bir web sitesi önerir.

3. Sosyal Medya Etkileşimi

Davis, kripto toplulukları burada çok sayıda olduğu için yatırımcıların, özellikle Twitter, Discord ve Telegram olmak üzere kripto projelerinin sosyal yönlerini takip etmelerini öneriyor. Bu projeler, yeni gelişmeler hakkında hedef kitlelerine yeterince iletişim kuruyor mu? Takipçiler yeterince ilgi çekiyor mu? Bu kripto projeleri, sektördeki meslektaşlarıyla iyi ortaklıklar kuruyor mu? Sosyal angajman öldüyse veya ölüyorsa, yatırımcıların işleri temkinli almaları için yeterli kanıt var.

4. Dijital Para Modelini Araştırın

Davis, kripto projesine yatırım yapmadan önce yatırımcıların madeni para modeli hakkında yeterince araştırma yapması gerektiğini söylüyor. Boğa piyasası sırasında birkaç dolandırıcı kripto paranın 10 kat ve hatta daha fazlasını toplayarak perakende yatırımcıları cezbettiğini söylüyor.

Davis, bu tür dijital paraların rallisinin arkasında temel bir katalizör olmadığını, sadece HYPE olduğunu söylüyor. Bu tür dijital paralar genellikle ayı piyasası sırasında yatırımcıların parasını buharlaştıran büyük çöküşlere tanık olur. Yalnızca güçlü temellere ve dijital para modellerine sahip projelerin hayatta kalması muhtemeldir.

Yatırımcıların sorması gereken kilit sorular: Bu madeni para nasıl para kazanıyor? Herhangi bir özel temettü sunuyor mu? Token yanıkları, NFT'ler vb. Tarafından yönlendirilen güçlü bir ekonomik modeli var mı?

Davis, yatırımcıların projeler tarafından sunulan sahte yönetişim vaatlerinden kaçınmaları gerektiğini de ekliyor. Var olmak için iyi bir nedeni olan madeni paraların hayatta kalacağını, diğerlerinin ise başarısız olabileceğini söylüyor.

5. Likidite Sorunlarıyla Karşı Karşıya Kalan Dijital Paralar

Terra ekosisteminin çöküşü ve şu anda birden fazla borç verenin karşılaştığı likidite sorunları en büyük öğrenme dersleridir. Bu nedenle Davis, piyasada çok yüksek riskli altcoinler satın alıyorsa, tüm parasını kaybetmeye istekli olması gerektiğini belirtiyor.

Ayılar yoğunlaştıkça piyasa durumu daha da kötüleşirse, bu tür projeleri satın almak yatırımcıları paralarından kurtarabilir. Davis, işlem hacimleri altı hanenin altındaysa bunun büyük bir KIRMIZI bayrak olduğunu söylüyor. Bu durumda, yatırımcılar bu pozisyonlardan asla çıkamayabilirler.

Davis, dijital paranın piyasa değeri düşük ancak işlem hacmi daha yüksek olsa bile, proje hakkında ilginç bir şeyler olabileceğini söylüyor. Bu nedenle, likidite faktörü en önemli şeylerden biridir. yatırımcılar yeni altcoin projeleri satın alırken dikkatli olmalıdır.

6. Sonuç

Kripto para piyasaları son derece değişkendir ve en iyi görünen madeni paralar bile tamamen başarısız olabilir. Elimizde 40 milyar dolardan fazla yatırımcının parasının yok olduğu Terra LUNA örneğine sahibiz. Davis, perde arkasında ne olduğunu asla bilemeyeceğinizi söylüyor. Bu nedenle, altcoinlere yatırım yaparken yatırımcıların bahislerini çeşitlendirmeleri gerektiğini tavsiye ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ