Eşler arası (P2P) bitcoin ticaret platformu Paxful, 2019'da Afrika'daki büyümenin etkisiyle 1,6 milyar dolarlık küresel işlem hacmi bildirdi.

Bu Bitcoin Borsası 2019 İçin Dev Hacim Bildirdi

Eşler arası (P2P) bitcoin ticaret platformu Paxful, 2019'da Afrika'daki büyümenin etkisiyle 1,6 milyar dolarlık küresel işlem hacmi bildirdi.

Paxful'ın Afrika hacimleri 2019'da % 57'nin üzerinde artarken, 2015'teki kuruluşundan bu yana genel olarak yıllık % 25'in üzerinde "istikrarlı" bir büyüme kaydetti.

Platform şu anda % 45'i Afrika'dan olan 3 milyondan fazla cüzdana hizmet veriyor. Paxful, hacimlerini bu kıtada daha da artırmayı umuyor.

Paxful'ın kurucu ortağı ve COO'su Artur Schaback, “Afrika konusunda çok ama çok yükseldik. Gelişmiş dünyanın pek çok kısmı kripto ekonomisindeki spekülatif faaliyetlere odaklanırken, Afrika'daki insanlar bize gerçek bitcoin kullanım durumları ve eksik bankanın daha fazla finansal katılımı için sunduğu fırsat hakkında bilgi veriyorlar” açıklamasında bulunuyor.

Nijerya, Gana, Güney Afrika ve Kenya’nın önde gelen pazarlar arasında yer alsığını ifade eden Paxful, bunun Zambiya ve Uganda gibi ülkelerde de büyümeyi beklediğini söyledi.

 Paxful platformunda sadece bitcoin'i destekliyor ve sadece bitcoin'e sahip bir platform olarak kalmak istiyor. Firmanın o zamandan beri “açılımını” sürdürdüğünü ve “kuruluşundan bu yana kârlı” olduğunu belirten  Schaback o zaman firmanın gelirlerini ve değerlemesini açıklamayı reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ