Kripto ticaret platformu Bybit, BVB olarak da bilinen en üst düzey Alman futbol kulübü Borussia Dortmund ile küresel çok yıllık bir ortaklık duyurdu.

Bu Bitcoin Borsası Almanya

Kripto ticaret platformu Bybit ve Borussia Dortmund, ortak marka erişimi ve pazarlamaya odaklanan ortaklık anlaşmasını bugün ortak olarak duyurdu. 

Alman futbol kulübü, yaptığı açıklamada, BVB'nin bu ortaklık ile Asya'daki varlığını genişlettiğini söyledi. Kulüp, bunu uluslararası pazarlamasını ve markalaşmasını sürdürmek için bir fırsat olarak görüyor.

BVB, dünyanın en büyük 7. hayran kitlesine sahiptir ve kulüp sekiz Alman Bundesliga şampiyonluğu ve bir Şampiyonlar Ligi kupası kazandı.

Alman futbol kulübünün kripto para birimi türev borsasıyla olan ortaklığı, futbolun yenilikçi teknolojileri nasıl kucakladığını gösteriyor. 

Bu, bir futbol kulübünün bir blockchain veya bir kripto firması ile ilk kez ortaklık kurması değil. Borussia Dortmund Genel Müdürü Carsten Cramer, ortaklık anlaşmasıyla ilgili olarak, Uluslararası Şampiyon Ortağı olarak Bybit ile bu ortaklıktan çok memnun olduklarını söyledi.

Yenilikçi finans sektörü, küresel spor sponsorluk anlaşmalarında her zaman aktif bir katılımcı olmuştur. 

Kripto şirketleri ile futbol kulüpleri arasındaki ortaklıklar, son birkaç yılda birçok İtalyan, Japon ve İspanyol futbol kulübünün blockchain ve kripto firmalarıyla sponsorluk anlaşmaları imzalamasıyla artıyor. 

Kripto firması Bybit, şirketin logosu BVB kitinde görüneceği için bu ortaklık yoluyla küresel erişimini genişletmeyi planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ